spot_img

10 powodów dla których marihuana jest lepsza od alkoholu

W Polsce wiadomo jak jest. Marihuana jest uznawana za złą używkę, która z dobrem ma tyle wspólnego co kot napłakał, niestety. Jednak jakoś mało się tutaj mówi o popularnej cieczy, która jako używka jest o wiele wyżej niż marihuana, a chodzi o alkohol. Dziś przytoczę 10 przykładów w których udowodnię, że palenie marihuany jest o wiele zdrowsze niż picie alkoholu.

1. Marihuana hamuje uszkodzenia mózgu spowodowane piciem alkoholu

Mówi się, że alkohol uszkadza szare komórki, trochę w tym prawdy jest, jednak alkohol uszkadza dendryty, czyli elementy dzięki którym neurony mogą otrzymywać sygnały od innych neuronów. Oznacza to, że alkohol osłabia zdolność szarych komórek do komunikowania się. Podobno jest to odwracalny proces, ale mimo wszystko marihuana hamuje te uszkodzenie i regeneruje zdolność do komunikacji tychże komórek.

2. Marihuana nie wywołuje raka, alkohol już tak

Być może nie wiesz, ale alkohol może wywołać raka jelit, wątroby, przełyku czy piersi. Marihuana zaś jest przepisywana by pomóc w walce z rakiem, wnioski? Chyba nie trudno do nich dojść, wystarczy zobaczyć czym ludzie wspomagają leczenie raka.

3. Alkohol wywołuje agresje

Ile razy w życiu spotkałeś się z agresywnym palaczem marihuany? Szczególnie na haju? No ja ani razu, a po alkoholu? Jak mieszkałem w większym mieście to nie było weekendu bez bitki kilku nawalonych chłopów – no cóż, widać co łagodzi obyczaje. Cytując Woodiego Harrlesona „Gdyby marihuana od zawsze była legalna, ludzie zapamiętywaliby głodnych i spokojnych ojców, a nie pijanych i agresywnych”. Trochę w tym prawdy jest.

4. Uzależnienie od alkoholu jest niezwykle niebezpieczne

Marihuana może uzależnić, to fakt. Ale nie niesie to ze sobą takich skutków, jak uzależnienie od alkoholu. Alkoholizm to chyba najgorsza choroba z jaką boryka się społeczeństwo, zaraz obok depresji. To nie tylko choroba psychiczna, ale również fizyczna. Pomyśl tylko ile rodzin zostało rozbitych przez alkoholizm. Życie z alkoholikiem nie jest łatwe, trzeba go mieć na oku cały czas. Alkohol strasznie wyniszcza cały organizm, do tego często alkoholicy nie są świadomi problemu.

5. Przepicie czy przepalenie, co cię prędzej zabije?

Gdyby marihuana była powódką jakiejś śmierci (choć jest to niemożliwe z naukowego punktu widzenia), to trąbili by o tym na calutkim świecie. A ile osób umiera na świecie z przedawkowania alkoholu? 2,5 miliona. Tak, tyle osób umiera rocznie z przedawkowania alkoholu, ile osób umiera z przedawkowania marihuany? Zgaduj. 00000 – bo marihuany nie idzie przedawkować, a dawka śmiertelna jest na tyle duża, że nie byłbyś w stanie tyle tematu sobie ogarnąć.

6. Alkohol spowalnia proces trawienia oraz wzrost mięśni

Trenując, chodząc na siłownie czy uprawiając po prostu sport spotkasz się z jednogłośną opinią i w sumie zakazem. Nie wolno pić alkoholu, alkohol wypłukuje z organizmu ważne dla ciała składniki, do tego spowalnia proces trawienia i nie sprzyja wcale w budowie ciała. Do marihuany nikt nie ma żadnego ale, nawet podczas treningu, dlaczego? Bo marihuana przyśpiesza metabolizm. Można nawet powiedzieć, że jest pomocna przy odchudzaniu, real talk. Osoby, które zaczynają przygodę z paleniem potrafią nieźle schudnąć w krótkim czasie.

7. Jedna z tych dwóch używek ma zastosowanie w medycynie

Nie bez powodu w aptekach pojawia się medyczna marihuana. Trudno kontrargumentować decyzję rządu gdy w pobliskich aptekach pojawia się marihuana choć w Polsce jest nielegalna. Ktoś sprzedaje alkohol na receptę? Póki co tylko na dowód i chyba tak już zostanie, bo alkoholem nie wyleczysz żadnej choroby, ale żeby nie było. Jedno piwo czy tam dwa cię nie zabiją, a nawet oczyszczą nerki.

8. Alkohol i sex? Meh, marihuana i sex? Mniam

Alkohol otępia umysł na tyle, że jest w stanie pozbyć się u Ciebie zdolności postrzegania bodźców. Spoko, pomoże ci się wyluzować, jednak uwierz, że będziesz miał problem z prawidłowym funkcjonowaniem podczas stosunku. Z marihuaną jest inaczej, wytęża zmysły i powiedzmy, że jest afrodyzjakiem, dużo osób sobie chwali sex po paleniu ziółka.

9. Długotrwałe nadużywanie alkoholu cie zabije

Nadużywanie alkoholu może spowodować nie tylko raka. Pewniejsza jednak jest niewydolność wątroby, co również może doprowadzić do śmierci. Co z paleniem? Ano nic. Ludzie palący po kilka lat nie chorują na żadne choroby.

10. Decyzje po pijaku nie są najlepszymi decyzjami

Podejmowanie decyzji podczas nietrzeźwości mogą skutkować przykrymi zdarzeniami. Ile razy się słyszy o wypadkach z kierowcami, którzy mieli promile we krwi, ile się słyszy o przemocy w rodzinie po alkoholu lub ile osób ryzykuje życie w takim stanie, chcąc coś udowodnić. Udowodniono, że na haju podejmuje się takie same decyzje jak na trzeźwo, po prostu dłużej dochodzi się do konsensu podczas fazy. Wsio.

Mam nadzieję, że tym artykułem przekonałem trochę osoby, które co do marihuany mają wiecznie jakieś ale. Być może jesteś też przeciwnikiem alkoholu, jednak warto wziąć pod uwagę ile pozytywnych aspektów wnosi marihuana, a ile zła może przynieść alkohol.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze