spot_img

Dlaczego marihuana jest nielegalna?

Zasypiasz w 2010 roku, budzisz się w 2020 i nagle dowiadujesz się, że:

  • Ziemia jest płaska,
  • Szczepionki zabijają,
  • W Ameryce zbliża się wielkimi krokami wojna rasowa,
  • Możesz identyfikować się płciowo jako np. krowa,
  • Marihuana to narkotyk, który otwiera do innych narkotyków jak heroina,
  • Zjedzono nietoperza, który zapoczątkował pandemie na świecie.

Wszystko fajnie, gdyby to nie była prawdą ale niestety tak jest. To co się dzieje na przestrzeni ostatnich lat, a w sumie w 2020 roku jest chore, dosłownie xD, jebla idzie dostać. Ale nie o tym ten artykuł, pogadajmy trochę o tym, jakie głupoty można usłyszeć tylko i wyłącznie na temat samej marihuany, a trochę ich jest.

Marihuana tak samo niebezpieczna jak heroina czy LSD

W 1970 roku marihuana została uznana za narkotyk „pierwszego stopnia”, co to znaczy? Że figurowała w spisie narkotyków zaraz obok takich substancji jak heroina pod względem niebezpieczeństwa. Spierano się i spierano, co nie dawało żadnych widocznych skutków. Prowadzone były niezależne badania, jak i te zależne. Żadne z nich nie wykazywały podobieństw w kwestii niebezpieczeństwa. Ale propaganda siać trzeba było. Mowa cały czas o USA ofc, ale w Polsce nie jest lepiej.

„Co do konopi no to na pewno trzeba walczyć z marihuaną. Ale czy marihuana jest z konopi? Chyba nie… ja nic na ten temat nie wiem… w każdym razie, nie wiem, jak pan łączy marihuanę z konopią, z konopiami, ale na pewno z narkomanią trzeba walczyć”

Szanowny Panie Jarku Kaczyński, marihuana jest z konopi, a niewiedza polityków pokazuje, że tak naprawdę nie chcą walczyć z marihuaną, a z tym, że może na niej ktoś inny zarobić – a nie oni.

W każdym razie marihuana nie jest tak niebezpieczną substancją jak heroina czy LSD, gdzie na heroinę umiera więcej ludzi teraz, niż np 15 lat temu i te liczby potrafią się nawet potroić, to my – wielcy kryminaliści palimy sobie ziółko i zamawiamy pizzę.

Marihuana to narkotyk otwierający bramę do innych substancji, tych niebezpiecznych ofc

Jest to jedne z najsłynniejszych stwierdzeń ostatnich lat. Jeśli palisz marihuanę – jesteś ćpunem, a to już tylko jeden krok od tego by zacząć sprzedawać zegarki ojca, ciuchy mamy na Vinted i z ukrycia robić fotki siorze i sprzedawać je na onlyfans by mieć na kolejnego grama kryształu. Jest to bezsensu, bo osoby biorące here mogły przedtem równie dobrze pić alkohol. Ale cóż, padło na marihuanę i niestety póki co będzie ciężko zmienić zdanie niektórych osób na ten temat.

To jest takie samo stwierdzenie jak to, że osoby z gangów motocyklowych w dzieciństwie częściej jeździli na rowerach, od swoich rówieśnikach xD, a uwierzcie, że taka teza powstała. Jak dobrze, że nie zakazano jeszcze rowerów 😅.

Marihuana jest silnie uzależniająca

Nie jest silnie uzależniająca, ale uzależnić się od niej można. Tak samo jak uzależnić się można od zakupów, fast foodów, alkoholu, papierosów itp. Chociaż jeśli chodzi o dwie ostatnie pozycje to znacznie łatwiej uzależnić się od fajek i alko, niż od marihuany. Gdyby marihuana była tak silnie uzależniająca, to Holandia czy inne państwa w których marihuana jest dozwolona, upadłby, a z kolei na ulicach jest tam spokojniej niż w Polsce xD.

Pewien aktor powiedział kiedyś: „Gdyby marihuana była legalna od początku, zapamiętalibyśmy więcej głodnych i uśmiechniętych ojców, niż tych pijanych, krzyczących i znęcających się nad rodziną.”

Nie wiemy wystarczająco dużo na temat marihuany by ją zalegalizować

No tak, ale czemu? xD Bo żeby badać marihuanę trzeba mieć na to specjalne pozwolenia – oczywiście przez status prawny. Mimo to przez ostatnie lata marihuana była bardzo dokładnie przebadana, inaczej w aptekach nie byłaby dostępna marihuan medyczna, nawet w Polsce! A przecież do jasnej Anielki jest xD.

W takim razie czego nie wiemy o marihuanie? Medyczna aż tak się różni od tej, która byłaby sprzedawana legalnie w sklepach? Nie, nie i jeszcze raz nie. Różnice by były, ale znikome. Poza tym przez ostatni czas bardzo dużo powstało artykułów, nie tylko naukowych, na temat marihuany. A wszystko przez rosnącą falę popularności CBD, które w jakiś sposób jest powiązane z marihuaną rekreacyjną – to też konopie.

Marihuana zmienia cię w kryminalistę

Wow, co za prawdziwe stwierdzenie. Jeżeli kryminalistą nazwiemy 18 latka, który zapalił sobie blancika i został złapany przez policję to tak, jest kryminalistą, bo marihuana jest nielegalna. Ale czy ten chłopak zrobił to po to, by zaraz okraść sklep, bank czy porwać kota JK? No nie xD.

Pewnie mu to nawet nie przyszło do głowy, a jedyne co chciałby wtedy zrobić to wyczillować się i zjeść coś dobrego. To jest takie pierdolenie, że czasem człowiek już słów nie ma na to co się dzieje. Alkohol normalnie sprzedawany, a to po nim w Polsce powstaje najwięcej zamieszek i włamań lub wdarć do sklepów itp. Nie mówiąc już o przemocy domowej, ale co tam – nikt nie powie, że pijąc alkohol jesteś kryminalistą, BO NIE JESTEŚ, ale nie trudno zauważyć, że alkohol popycha do głupich decyzji.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze