spot_img

Spis roślin psychoaktywny, legalnych w Polsce v2

Widzę, że poprzedni wpis na temat roślin psychoaktywnych cieszy się sporą popularnością więc warto by w końcu wziąć się za rozszerzenie tego wpisu o kilka dodatkowych roślin. Jak wiemy, w Polsce marihuana jest nielegalna, ale jest sporo innych – legalnych roślin, które bez większego problemu dostaniesz, lub wyhodujesz w Polsce, i co ważne! nie zostaniesz ukarany. W poprzednim wpisie było trochę o kocimiętce, tataraku, ziele damiana i wilczej jagodzie. Dziś zaczniemy od…

Betel

Mogłeś nie wiedzieć o tym, że betel to roślina „używka”, która jest na 4 miejscu najczęściej stosowanych używek na świecie. Serio jest przed każdym innym narkotykiem, i nawet przed marihuaną! Wyobrażacie sobie to? Betel używany jest przez ok. 10% ludzkości i co ciekawe nie ogranicza się to do wieku użytkowników.

W Azji jest używany nawet przez małych dzieci, silnie uzależnia i ma nieprzyjemny skutek uboczny, a mianowicie czerwoną jak krew ślinę i powoduje, że zęby czarnieją. Od betelu bardzo łatwo się uzależnić, ale nie o tym teraz.

Betel jest niebezpieczny, szczególnie wtedy kiedy nie ma się pojęcia o tym jak go żuć. Może to doprowadzić do zatrucia, poparzenia ust i jamy ustnej. Najważniejszą rzeczą by tego uniknąć jest regularne wypluwanie śliny.

Co to jest w ogóle betel? Betel to mieszanka pieprzu betelowego, orzechów areki i wapna. Jak robi się betel? Orzechy areki zwija się w liść pieprzu betelowego i smaruje mlekiem wapiennym. Dla smaku można dodać limonkę, cynamon i inne aromatyczne owoce, dodatki. Betel działa uspokajająco, pobudzająco i podobno niszczy pasożyty w jamie ustnej i przewodzie pokarmowym – ale te dwa ostatnie to tylko domniemania, niepotwierdzone badaniami.

Częste rzucie betelu może powodować lekki haj, jak w przypadku palenia marihuany, jednak nie jest on tak mocny.

Kava kava

Inaczej pieprz metystynowy. Roślina z gatunku pieprzowatych. W Polsce przez długi czas była nielegalna, dopiero w zeszłym roku została „zalegalizowana”. Kava jest dostępna w wielu sklepach, można kupić gotowe mieszanki do robienia naparów z tej rośliny.

Kava ma lekkie działanie psychotropowe. W dużych dawkach, przyjmowanych na pusty żołądek, wprowadza organizm w stan uspokojenia, beztroski i sprawia, że stajesz się leniwy. Efekt trwa nawet do kilku godzin. Mniejsze ilości relaksują, wprowadzają w lżejszy stan beztroski, przy czym nie zaburzają jasności umysłu.

W skrócie, kava działa odwrotnie do kawy. Kava pomaga również przy leczeniu depresji i stanów lękowych. Kava jest dobrą alternatywą dla alkoholu, nie budzi u człowieka agresji ani pochodnych zachowań, dodatkowo pomaga w walce z uzależnieniami. Jak co, Polska to głupi kraj więc mimo tego, że kava jest legalna w Polsce, jest zakaz handlu nią, za to zza granicy można ją sprowadzać, co powoduje, że muszę napisać tu jedno wielkie X dodane do D.

Pietruszka

Powiedz to mamie to stwierdzi, że albo oszalałeś albo przestanie używać pietruszki w kuchni. Ale spokojnie! To nie sama pietruszka ma w sobie działanie psychoaktywne, a jej nasiona, a właściwie to olej z nasion. Petroselinum crispum – pietruszka zwyczajna, nasiona tej rośliny przerabia się na olej, który działa jak stymulant, może wywołać halucynacje.

Nie jest pewnym środkiem, może nie zadziałać. Duże dawki są trujące dla wątroby, mniejsze pozytywnie wpływają na trawienie. Związki odpowiadające za działanie psychoaktywne to apiol i mirystycyna. Efekty są podobne do tych, które występują po marihuanie.

Koper ogrodowy

Koper ogrodowy działa podobnie do pietruszki. Robi się go również podobnie, z nasion robisz olej. Działanie niepewne, jednak jak się załączy to w skutkach podobne do marihuany. Dostępny jest wszędzie. Sklepy, łąki, ogród babci, mamy, ciotki, siory, sąsiadki. Aktywne składniki to dillapiol. Fajnie działa na pobudzenie żołądka, nawet jeśli nie wytwarza efektów psychoaktywnych. Nie działa na wszystkich, duże ilości mogą podobnie jak nasiona pietruszki, zaszkodzić wątrobie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze