spot_img

Jak zrobić makumbę, czyli mleko z marihuaną

Znajdzie się ktoś, kto by nie chciał spróbować tego napoju bogów? Nie sądzę. Makumba to coś, co warto przygotować jeśli masz w domu liście i łodygi marihuany. Zamiast wyrzucać je do śmieci, dziś przygotujemy pełnoprawną fazę w formie płynnej. Coś, co potrafi dać niezły odlot i przede wszystkim mocne g****. Makumba, czyli mleko z marihuany, to przepis który powinien znać każdy, a w tym blogu dowiesz się co to jest makumba, jak działa i jak ją zrobić. Zapraszam!

Co to makumba?

Makumba to najpopularniejszy sposób na marihuanę na świecie. Obok masła konopnego jest najczęściej wyszukiwanym przepisem i wcale się temu nie dziwie. Moc jaką daje makumba jest przeogromna i nie polecam jej dla osób, które jarają bardzo mało, albo nie jarały w ogóle, bo może zmieść z planszy. Ale co to makumba? To nic innego jak mleko zrobione na bazie liści i łodyg marihuany (czasami topów, ale w tym cały sęk, by wykorzystać całą roślinę, a topki zostawić). Przepis na owe mleko konopne wcale nie jest trudny, wystarczy kilka składników i można cieszyć się pysznym mlekiem z dodatkiem marihuany.

Mleko konopne, czyli makumba.

Przepis na makumbę, czyli mleko konopne

Aby zacząć przygotowywać mleko konopne na początku przejdźmy do listy potrzebnych składników, bo bez nich nie zrobisz popularnej makumby.

 1. Woda, około 2-3 litry.
 2. 20-50 gramów liści i łodyg marihuany.
 3. Mleko 1 litr, najlepiej 3.2% lub więcej, jeśli takowe znajdziesz.
 4. 3 łyżki masła.
 5. Garnek.
 6. Sito.
 7. Butelka szklana.
 8. Łyżka, najlepiej drewniana.

Przepis na makumbę:

 1. Liście i łodygi oczyść pod bieżącą wodą.
 2. Do garnka 5 litrowego wlej około 2 litry wody, tak by przykrywała wszystkie liście i łodygi.
 3. Do garnka wrzuć liście i łodygi i odpal gazówkę.
 4. Doprowadź wodę do wrzenia i gotuj liście przez około 10-15 minut co jakiś czas je mieszając.
 5. Po tym czasie przelej wszystko przez sito.
 6. Do garnka wlej mleko i wrzuć liście i łodygi marihuany.
 7. Dodaj 3 łyżki masła.
 8. Mleko zagotuj, po zagotowaniu zmniejsz ogień na minimum i gotuj wywar przez około godzinę. Pamiętaj o częstym mieszaniu by nie spalić mleka.
 9. Po godzinie przelej mleko przez sitko do szklanej butelki lub jakiegoś szklanego pojemnika.
 10. Makumba gotowa!

Podsumowanie

Teraz już wiesz jak przygotować makumbę, przepis na nią jest banalnie prosty, ale polecam to robić w stanie trzeźwości, bo mleko bardzo łatwo przypalić. Takie mleko polecam spożyć w przeciągu 2 dni od zrobienia makumby. Makumba to bardzo mocne mleko, którego tak jak pisałem wcześniej – nie polecam dla nowych użytkowników. Pamiętaj, najlepiej smakuje ciepłe ;), ale też pamiętaj, że nie każdemu przypadnie do gustu ten smak, aczkolwiek mleko konopne nie ma smakować, a działać. A działa wyśmienicie.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze