spot_img

Co to jest blunt, spliff i joint?

Nie raz zdarzyło Ci się, że siedząc z przyjaciółmi przy jointach, jeden z nich kłócił się o to, co palisz. Z jednej strony atakowałeś to jako jointa, z drugiej jako spliffa, a z trzeciej jako blanta. Więc co jest czym? Pozwól mi wyjaśnić!

JOINT

Joint to najpopularniejsze określenie sposobu palenia marihuany. Innymi słowy, joint to nic innego jak papieros z marihuaną. Ale nie jest to zwykły papieros. Joint to papieros wykonany z czystej marihuany, bez domieszki tytoniu lub innych substancji. Joint jest ręcznie zwijany z cienkiego kawałka bibuły, do którego wsypuje się rozdrobniony susz konopi. Można też dodać filtr lub tekturowy ustnik, aby uniknąć poparzenia ust lub palców.

Joint jest najpopularniejszym sposobem palenia marihuany na świecie. Ma wiele zalet, takich jak:

– intensywny smak i aromat zioła
– silne i szybkie efekty
– łatwe przygotowanie i palenie
– niska cena i dostępność kulek

Jednak joint ma też kilka wad, takich jak

– smoła i szkodliwe substancje uwalniają się podczas spalania suszu
– wysoka temperatura dymu podrażnia gardło i płuca
– trudno kontrolować dawkę i efekty
– ryzyko uzależnienia i tolerancji

BLUNT

Blunt to dość powszechne określenie wśród palaczy i niezależnie od tego, co palimy, mówimy, że zamierzamy zapalić. Blunt różni się jednak od jointa czy spliffa ze względu na to, z czego jest zrobiony.

Blunty są robione z bibułek konopnych/ tytoniowych. Nawiasem mówiąc, blunty są bardzo popularne w Stanach. Można to zaobserwować w mediach społecznościowych, filmach i teledyskach. Blunty używane do produkcji bluntów są grubsze i, co ważniejsze, wolniej się palą. Mają też specyficzny kolor, ponieważ są zazwyczaj brązowe lub ciemnozielone. Jak wszyscy wiemy, tytoń zawiera wiele szkodliwych substancji, dlatego coraz częściej używa się blantów z konopi, ponieważ mają one dużo lepszy smak, ale nie dostarczają nikotyny, jak blanty tytoniowe.

Różnice w stosunku do jointów i spliffów:

– spala się wolniej, więc sesja trwa dłużej
– znacznie bardziej obciąża płuca
– znacznie intensywniejszy smak, głównie dzięki grubszemu „papierowi” (liściom), z którego wykonane jest opakowanie blunta

SPLIFF

Spliff jest najpopularniejszą metodą palenia w Europie i w krajach, które nie zalegalizowały rekreacyjnej marihuany. Dlaczego? Wygląda jak joint, ale z powodów ekonomicznych dodaje się do niego tytoń. Tracimy mniej materiału kosztem dłuższej i mocniejszej fazy, ale kiedy trudno o materiał, nie ma sensu szukać innych sposobów jego oszczędzania. Tak więc kręcimy spliffa z normalnych półfabrykatów i dodajemy tytoń do środka. Niewiele osób używa tego określenia do zapalania lizaka, ale to jest terminologia techniczna!

Podsumowanie

Czy kiedykolwiek słyszałeś o tym? Joint, spliff i blunt to jednak różne pojęcia, a teraz, kiedy już wiesz, co to jest, możesz pochwalić się tą wiedzą wśród znajomych i zakończyć niepotrzebne kłótnie 😁. Każde z nich ma swoje wady i zalety – ja wolę spliffa, a Ty?

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze