Marihuana, czy uzależnia?

Pewnie nie raz zadawałeś sobie pytanie czy marihuana może uzależnić. Zdania tutaj są podzielone, niektórzy uważają, że to bajka o smokach, a drudzy, że te smoki widzieli. Czy w takim razie marihuana może uzależnić?

Nasze odczucia na temat uzależnienia od marihuany

Według mnie każda używka może uzależnić, nieważne czy jest to marihuana, papieros czy inne używki. Tak naprawdę w dużej mierze zależy to od człowieka i jego podejścia do użytku. Znam osoby, które palą okazyjnie i nie czują potrzeby na co dzień żeby sobie zapalić papierosa. Zazwyczaj to robią jak są gdzieś na mieście ze znajomymi na imprezce czy przy piwku w barze. Jednak gdy skończą im się papieroski, lub nikt inny nie pali, nie mają takiej potrzeby i nie wariują jak chomik w kółku.

Są też osoby, które palą papierosy i zażywają używki podczas stresowych sytuacji. I to jest powód dla którego marihuana może uzależniać. Jak dobrze wiemy marihuana działa relaksująco na organizm, wprowadza euforie do naszego umysłu i sprawia, że zapominamy o bożym świecie. Nie jest to obojętność ale takie ciekawe przeżycie, które z resztą polecam każdemu. Przyzwyczajając swój umysł do takich stanów, chcemy jak najszybciej do nich wrócić gdy stres dosięga nas ponownie. Nie wszyscy tak mają, bo z psychologicznego punktu widzenia, sam stres jest uzależniającym czynnikiem. Znam kilka osób, które bez życia w stresie się nie odnajdują, paradoksalnie oczywiście, bo nie prowadzi to, do niczego dobrego.

Psychiczne uzależnienie, to to, do czego dążę

Prócz stresów, organizm jest w stanie przysporzyć nam również wszelakich bólów. Mowa tu o takich sprawach jak ból kręgosłupa, głowy czy inne przewlekłe i drażniące bóle. Paląc marihuanę większości z tych rzeczy możemy się pozbyć, również na dobre, ponieważ marihuana ma dobry wpływ na samopoczucie oraz walkę z takimi objawami. Tylko pamiętajmy, że psychika człowieka nie jest murem nie do obalenia więc jeśli przyjdzie taka chwila, że stwierdzimy, że bez marihuany nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, to jest to wielki krok ku uzależnieniu.

Czy uzależnienie od marihuany jest złe?

A dlaczego ma być dobre? Jeżeli jesteśmy zdania, że uzależnienie od marihuany to nic takiego, przecież to roślina życia itp. ‘A WY TEŻ PISZECIE O TEJ ROŚLINIE W SAMYCH SUPERLATYWACH’. To się mylicie. Piszemy, ale to nie znaczy, że nie jesteśmy świadomi. Jeżeli twierdzisz, że masz problem z marihuaną to jesteś na dobrej drodze. Na szczęście uzależnienie od marihuany nie objawia aż takich wielkich skutków ubocznych jak w przypadku uzależnienia od alkoholu. Po prostu uzależnieni od trawy mają większą świadomość swoich działań i dla nich marihuana czasem jest takim czynnikiem pomagającym w normalnym funkcjonowaniu. Alkohol? Niszczy organizm oraz rzadko kiedy sprawia, że zachowujemy się normalnie. Pamiętajmy, że uzależnień też może być kilka. Trzy buszki dziennie, które uważasz za niezbędne w codziennym życiu, to również uzależnienie.

Jeżeli przeżyliście kiedyś taki stan jak uzależnienie, właśnie od marihuany. Podzielcie się swoją historią, a jeżeli uważasz, że masz z tym problem, napisz do nas. Pomożemy 😊

Poprzedni artykułRozbito mafię ze Szczutkowa!
Następny artykułMarihuana, a halucynacje

Podobne artykuły

Komentarze

Advertisment

Instagram

Najpopularniejsze

5 ciekawostek o marihuanie!

Jedne z najciekawszych faktów na temat marihuany. Szperając w internecie, trafiłem na ciekawe wydarzenie, które od bodajże dwóch...

420 – co to znaczy?

Czego symbolem jest 420? I dlaczego jest tak popularna wśród palaczy? Na początku chciałbym przybliżyć historię tego oto...