spot_img

Marihuana, a halucynacje

Czy marihuana jest w stanie wywołać jakiekolwiek halucynacje? A no jest w stanie, choć pewnie niektórzy będą się kłócić, bo tego nigdy nie doświadczyli. Jednak istnieje kilka badań naukowych, które potwierdzają takie przypadki.

Halucynacja o której nawet nie miałeś pojęcia

Na pytanie czym jest halucynacja bez zastanowienia odpowiedziałbyś: Widzenie rzeczy, których nie ma. I w sumie jest to poprawna odpowiedź. Jednak czy wiedziałeś, że halucynacja nie polega tylko na tworzeniu odrębnej rzeczywistości przez nasz umysł?

Teraz cię zaskoczę, prawie każdy palacz marihuany traci poczucie czasu oraz ma wrażenie, że czas płynie wolniej prawda? Jest to również halucynacja! Dlaczego? Ponieważ halucynacje to nic innego jak zmiana postrzegania rzeczywistości poprzez zmiany sensoryczne, czyli te które odpowiadają za dotyk, wzrok czy słuch.  

Czas po marihuanie płynie wolniej

Halucynacje po paleniu marihuany

Porozmawiajmy o tych najbardziej absurdalnych, czyli halucynacjach działających na wzrok, słuch, dotyk czy węch. W jakim stopniu one są możliwe? (Chodzi oczywiście o widzenie, słyszenie itp. rzeczy niemożliwych lub na tyle prawdziwych, że trudno je odróżnić od rzeczywistości) Takie halucynacje mogą wystąpić ale nie są one bezpośrednio połączone z efektem substancji w marihuanie, a raczej za sprawą mutacji genu CHRM3.

Ludzie z taką mutacją genu mają je stosunkowo dość często i przez to właśnie marihuana ich odrzuca. Za co odpowiedzialny jest gen CHRM3? Przede wszystkim za fazę REM. Faza REM to najgłębszy etap snu, który cechuje się szybkim ruchem gałek ocznych. Mózg wtedy jest w stanie wytwarzać przeróżne niestworzone historie, ludzi i nawet potwory. Tak więc podczas palenia marihuany, mając zmutowany gen CHRM3 można doświadczyć takich snów na jawie.

halucynacje i zaburzenia wzoru po marihuanie

Bad Trip po marihuanie, jakie są objawy bad tripa?  – Sprawdź artykuł.

Taka mała ciekawostka.

Ludność europejska jest bardziej narażona na halucynacje po marihuanie. Jeszcze nie doszliśmy do tego, dlaczego – ale badania na to wskazują 😛

Podsumowanie

Szczerze, jestem przykładem tego, że po marihuanie można doświadczyć halucynacji i nie jest to żadna ściema, czy próba jakiegoś zabłyśnięcia w celu atencji. Nie paliłem też jakiegoś ścierwa. Po prostu tak się stało i tyle. Żeby uniknąć takich ekscesów warto się odpowiednio przygotować do palenia, a przede wszystkim być wyluzowanym!

Sprawdź jak przygotować się do palenia marihuany.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze