spot_img

Kilka głównych zalet marihuany

Jak wiemy, wszystko ma swoje wady i zalety. Czasem fajnie by było pogadać o czymś tak po prostu luźno i przestać skupiać się na jakichś wadach. Dlatego chciałbym przedstawić kilka głównych zalet marihuany, niekoniecznie dotyczących jej spożywania.

Pierwsza zaleta marihuany, a właściwie kwiatów konopi

Jedną z według mnie najważniejszych zalet marihuany jest to, że ma spory potencjał wykorzystywania jej w przemyśle. I nie mówię tu wcale o uprawie ich do zbiorów przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego. Mowa tutaj o przykładowo przemyśle włókienniczym.

Jak dobrze wiemy z kwiatów konopi można robić włókno, które jest trwałe i nadaje się do wielu rzeczy. Dosłownie rzeczy, bo można kupić już teraz czapki, plecaki, spodnie, bluzki robione z włókna konopnego. Włókno konopne jest idealną alternatywą dla odzieży sportowej, ponieważ w podobnym stopniu przepuszcza tlen i pozwala oddychać skórze podczas treningów. Z włókna konopnego również można robić mocne liny, co już z resztą pisaliśmy w jednym wpisie.

Jakie zalety ma wykorzystanie konopi w przemyśle włókienniczym? Konopie są bardzo ekologiczne, w ciągu roku zbiory mogą być powtarzane dwa razy, ponieważ konopie rosną maksymalnie 8 miesięcy, a przy 6 miesiącu często się zatrzymują i są gotowe do zbioru. Co za tym idzie? To, że dwa razy w roku dostajemy sporą ilość materiału do przerobienia go na włókno. A poza tym, konopie wytwarzają więcej tlenu niż drzewa i jest to potwierdzone info.

Kolejną zaletą konopi jest możliwość wykonywania z niej papieru

Jak dobrze wiemy, papier jest z nami od tysięcy lat. Papier robimy z drzewa, niestety żeby zrobić papier, drzewo trzeba ściąć, za czym idzie utrata cennych roślin, które wytwarzają tlen i są potrzebne środowisku. Papier z konopi praktycznie niczym się nie różni w kwestii wykorzystywania go. Jest jednak mocniejszy i mniej podatny na darcie się. Do tego tak jak wspominałem wcześniej, konopie rosną krótko!

Na pewno używając papieru konopnego byśmy ograniczyli wycinanie drzew na świecie. Zastanówmy się czy nie warto zatem w to zainwestować.

Plastik z konopi?

Tak, to kolejna zaleta konopi. Konopie to serio jakieś magiczne rośliny, można z nich zrobić wszystko. Nawet plastik! A plastik ten jest bardziej ECO niż ECO PLASTIK. Wiecie ile czasu trzeba na rozłożenie butelki z plastiku konopnego? Około 80 dni! Tak, to bardzo dobry, jak nie znakomity wynik. Pomyślmy ile byśmy zyskali na wytwarzaniu z konopi plastiku.

Mam nadzieję, że ludzkość przejrzy na oczy i w końcu zaczniemy korzystać z dóbr konopi częściej. A o zaletach konopi jako rośliny do spożywania zajmę się w innym wpisie.

Jakieś sugestie, wyluzowani?

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze