spot_img

420 – co to znaczy?

Czego symbolem jest 420? I dlaczego jest tak popularna wśród palaczy?

Na początku chciałbym przybliżyć historię tego oto pięknego symbolu, jakim jest 420. A więc historia tego symbolu jest krótka i znana już raczej wszystkim palaczom na świecie. W 1971 r. w Kalifornii grupa młodzieńców pewnego razu podłapała temat plantacji konopi, historię przerodziły się w legendę o największej plantacji, która znajdowała się nieopodal szkoły.

Chcąc znaleźć cenny skarb, grupa uczniów codziennie umawiała się o danej godzinie przed pomnikiem Louisa Pasteura. Jak się pewnie już domyślacie była to 4:20. Mimo wielkich poszukiwań plantacja nie została odnaleziona, a godzina została aktualna, tym razem uczniowie umawiali się na palenie, tego co dostali od lokalnych dillerów. Poniżej pomnik Louisa Pasteura.

Pomnik przy którym spotykała się ekipa od 420.

Był to ich uniwersalny kod, na początku wystarczyło kiwnąć głową i powiedzieć 4:20 Loui, potem przekształcili to i skrócili, mówiąc jedynie 420. Kod poznała większość uczniów, wkrótce rozprzestrzenił się na miejscową scenę muzyczną. Dziś slangu tego używają wszyscy miłośnicy konopi.

Można powiedzieć, że pomnik stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych miejscówek na ziemi, dla palaczy jak co! Wszystko zaszło tak daleko, że od dawna światowym dniem marihuany jest 20 kwietnia z oczywistych powodów – kwiecień jest 4 miesiącem w kalendarzu, dodając do tego 20 dzień, wychodzi 4.20 ✌.

Mity dotyczący powstania symbolu 420.

Historii było wiele, ta jedyna mająca racje bytu to ta, którą opisałem wyżej. Wiele osób myślało, że 420 to po prostu data śmierci Boba Marleya, co jest kompletną bzdurą. Kolejni zaś uważali, że to data urodzin Adolfa Hitlera, bzdura. Historia o tym, że 420 to również kod policyjny, który informuje o łamaniu antynarkotykowego prawa, jest także bajką wybujanej wyobraźni ludzi.

Czasem nie dociera do nas to, że historia może być tak prosta i nie kryją się za nią żadne walki smoków czy rycerzy na białych koniach. A w tym przypadku tak jest, co można więc powiedzieć ludziom, którzy zmyślają takie historie na siłę? Wyluzuj! 😁

Ostatnio również przyszła moda na symbol 710

Symbol 710 ma podobne znaczenie do 420, tylko chodzi o olej – czyli koncentraty do palenia. Na hasło 710 idziemy jarać daby, a na hasło 420 spotykamy się na joincie pod klatką. Dokładniejsze wytłumaczenie symbolu 710 znajdziesz w tym wpisie.

A Tobie i każdemu z osobna życzymy świętowania 420 nie tylko 20 kwietnia! 16:20 jest codziennie 😁😁!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze