spot_img

5 ciekawostek o marihuanie!

Szperając w internecie, trafiłem na ciekawe wydarzenie, które od bodajże dwóch miesięcy codziennie dostarcza ciekawych faktów na temat konopi.

Jedne z najciekawszych faktów na temat marihuany.

Link do wydarzenia załączam poniżej, a fakty podjumałem i się z tym nie kryję. Fakty nie są po kolei, wybrałem kilka najciekawszych, resztę możecie zobaczyć, tak jak pisałem wyżej, na wydarzeniu.

Konopie są ważniejsze, niż nam się wydaje.

Jak wiemy, konopie nie są z nami od dziś. Każdy człowiek ma świadomość tego, że istnieją one i będą wokół nas przez długi czas. Tylko pytanie brzmi, jak wykorzystamy to, co mogą dać te „życiodajne” kwiaty. Warto się zastanowić czemu rząd i wiele instytucji blokuje dostęp do marihuany oraz do składników, z których można zrobić naprawdę wiele przydatnych rzeczy.

Tutaj dowiesz się o kilku powodach dla których marihuana jest nielegalna w Polsce.

Konopie to nie tylko upalanie się i rekreacyjny styl życia. Jeżeli czytałeś kiedykolwiek o konopiach, to dobrze wiesz, że są to rośliny, z których można zrobić papier, linę czy plastik. Plastik, który rozkłada się w niespełna 80 dni! Wynik, który bije na głowę użytkowane dotychczas tworzywa sztuczne. Pomyślmy, ile byśmy zaoszczędzili planecie i przede wszystkim sobie! Nie dość, że rośliny rosną w nie dłużej niż pół roku, to można je uprawiać w praktycznie każdych warunkach, nawet domowych.

Kilka zastosowań konopi w przemyśle.

Oczywiście nie namawiam do tego, nawet jeśli byście chcieli zrobić sobie linkę na pranie lub papier do przepisywania notatek na studiach czy w szkole. Regulacje prawne zakazują uprawy tych roślin, nieważne, jaki mamy w tym interes. Pozwolenie na uprawę konopi można zdobyć, niby nie jest to trudne, ale obejmuje szereg regulacji, po których mi by się odechciało zabawy z tą rośliną, bo raczej bym musiał poświęcić temu pełen etat, ale może kiedyś… kto wie. Poniżej jak obiecałem, link do wydarzenia. Pamiętaj, wyluzuj!

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze