Co symbol 710 ma wspólnego z marihuaną?

20 kwietnia obchodziliśmy święto marihuany, a właściwie to jej konsumpcji. Związane to jest przede wszystkim z symbolem 420, który powstał kilkanaście lat temu. 420 ma swoją historię i to dość ciekawą. Ale co stoi za 710?

W tym przypadku kod 710 był i jest używany do handlu marihuaną

420 powstał poprzez umawianie się grupy nastolatków na palenie jointa. 710 powstał na tle innych potrzeb. 710 był kodem dla dilerów, który oznaczał olej, czyli koncentrat z marihuany. Ostatnimi czasy koncentraty z marihuany stają się co raz bardziej popularne. Ale dlaczego 710 to olej? Spójrz na obrazek niżej.

Obrócony napis OIL to 710. W taki sposób dilerzy otrzymywali wiadomość SMS na swój numer, wiedząc, że chodzi o koncentrat z marihuany. Dość proste i chwytliwe. Na fali kodu 710 powstaje nowe “święto”, święto koncentratów.

Jakiego dnia obchodzone jest 710?

420 obchodzone jest 20 kwietnia, co jest dość logiczne, a 710? 10 lipca, analogicznie do 4/20 – 7/10. W Polsce ta liczba jest jeszcze mało komu znana.

Podobne artykuły

Komentarze

Advertisment

Instagram

Najpopularniejsze

Jak zmielić susz bez młynka? 8 prostych trików

Mielenie suszu to jedna z najważniejszych pozycji. Jeśli nie zrobisz tego choć TROSZKĘ dobrze, to możesz liczyć się z tym, że nie...

Czy jest możliwa faza po CBD?

Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie. Zdania ekspertów są podzielone. Z mojego punktu widzenia, faza jest możliwa. Jednak nie...