spot_img

Top 5 filmów dokumentalnych o marihuanie

Informacji o marihuanie nigdy za wiele. Czasem nie dowiemy się wszystkiego czytając jeden czy dwa artykuły więc warto się skupić na produkcjach, które w zabawny lub poważny sposób, dostarczą rzetelnych oraz popartych badaniami lub eksperymentami informacji. Zapraszam do wpisu

The Legend of 420

The Legend of 420 to dokument dostępny na Netflixie. Dokument opowiada w dość zabawny sposób o coraz większej popularności legalizacji marihuany w USA. W dokumencie również jest dużo informacji o tym, jak marihuana jest stosowana w medycynie, sztuce czy kuchni. Prócz dobrego dokumentu można zaobserwować ilu ludziom pomaga marihuana jako lek. Miło się patrzy na tych wszystkich wesołych ludzi, którzy przechodzili przez katorgi związane z chorobą, a marihuana im pomaga. Świetny dokument. Polecam każdemu.

film o marihuanie

The Culture High

Autor tego dokumentu zabiera nas w świat zakazów dotyczących używania marihuany. Spotkamy się w nim z opinią takich gigantów jak Snoop Dogg, Wiz Khalifa czy Joe Rogan. Dokument ukazuje jak lobbyści wpływają na rząd, oraz jak Policja podbija sobie statystyki łapiąc małolatów z gietem w kieszeni.

filmy o marihuanie

The Union: The Business Behind Getting High

W Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie nielegalny przemysł handlu marihuaną urósł w ostatnich latach do gigantycznych rozmiarów, osiągając wartość 7 mld dolarów kanadyjskich. Marka pochodząca z tej prowincji znana jest szeroko jako „BC Bud”, 85% produktu wysyłane jest do Stanów Zjednoczonych.

Handel na tak ogromną skalę stał się sprawą międzynarodową. W tym dokumencie filmowiec Adam Scorgie przeprowadza wywiady ze społecznością związaną z handlem i produkcją marihuany w Kolumbii Brytyjskiej i odziera z mitów całe zagadnienie. Wytłumaczone zostaje w jaki sposób proceder może działać wciąż pozostając nielegalnym. Okazuje się, że taki biznes, gdyby go zalegalizować, może przynieść wielkie profity dla skarbu państwa Kanady ~ filmweb.

film o marihuanie dokumentalny

Podziemie Nadziei – Polski dokument o medycznej marihuanie

Polskich a do tego niezależnych dokumentów o marihuanie jest praktycznie 0. Na szczęście wyszedł jeden, godny uwagi. Podziemie Nadziei to dokument opowiadający o tym, jak marihuana pozwoliła przeżyć setkom ludzi. Wypowiadają się tutaj ludzie chorzy, lekarze oraz aktywiści, którzy mówią wprost o tym, że marihuana nie zabija, a wręcz przeciwnie – leczy. Kontrowersyjny dokument o medycznej marihuanie, który pomaga zrozumieć dlaczego gandzia to ważne lekarstwo, a nie tylko rekreacyjny dodatek do sobotnich imprez.

Marihuana – Cudowne lekarstwo?

Francuski dokument, który mówi o korzyściach zdrowotnych marihuany. Pokazuje jak pacjenci zażywają marihuanę, na co ją zażywają i czy faktycznie pomaga. Żadnych suchych faktów. Wszystkie są przedstawione z perspektywy farmaceutów oraz lekarzy. Nie ma co ukrywać… ciekawy dokument, idealny na niedzielny wieczór. Pokazywane są tutaj rzetelne badania wprost z laboratoriów. Cały film dostępny jest na YouTube w języku Polskim. Polecam.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze