spot_img

Test na marihuanę – obalamy mity

Spotkałem się z kilkoma wiadomościami prywatnymi gdzie ludzie mnie pytali co zrobić, gdy ktoś ich wysłał na testy na THC. Usłyszałem wiele bzdur i stwierdziłem, że napisanie artykułu będzie najlepszym rozwiązaniem, bo w każdej chwili mogę kogokolwiek tu przekierować, a prócz tego pomóc ludziom, którzy szukają odpowiedzi na to pytanie w odmętach Internetu.

Marihuana pozostaje w twoim organizmie przez 30 dni

Prawdą jest to, że marihuana może utrzymywać się długo w organizmie, jednak nie ma konkretnych ram czasowych ustalonych w tym temacie. Wszystko zależne jest od wielu czynników:

  • masa ciała,
  • dieta,
  • częstotliwość zażywania marihuany,
  • poziom aktywności fizycznej,
  • metabolizm.

Podczas gdy stężenie THC we krwi spada bardzo szybko, to większość związków pozostaje w innych narządach i w tkance tłuszczowej. Więc jeśli posiadasz mało tkanki tłuszczowej i szybki metabolizm, to możliwe, że THC wyleci z Ciebie bardzo szybko. Nawet w kilka dni od zażycia marihuany. Jeśli zaś masz więcej tkanki tłuszczowej i palisz trawę regularnie, to możesz się spodziewać dłuższych (nieokreślonych czasowo) wyników poziomu THC w organizmie.

U biernych palaczy można wykryć THC

Jest to mit, chyba, że jesteś biernym palaczem 7 dni pod rząd w zamkniętym pokoju w którym to spaliło się 10 jointów na 2h. Mimo wszystko, szansa na to, że THC w twoim organizmie zostanie wykryte są znikome. Testy narkotykowe są z reguły nastawione na 50ng/ml. Przy biernym zażywaniu marihuany nie ma szans by jakikolwiek test wykrył THC.

Pijąc dużo wody wypłuczesz z siebie THC

Tak i nie. Pisałem już o tym artykuł i polecałem picie dużej ilości wody. Jednak pijąc 30-60 minut przed dużą ilość wody narazisz się na kolejne testy, dlaczego? Firma, która bada mocz może stwierdzić, że jest on zbyt rozcieńczony. Wtedy zapala się czerwona lampka, która może powiedzieć, że oszukiwałeś. Dlatego jeśli dowiesz się, że masz badania za kilka dni, to zaprzestań picia dużych ilości 1-2 dni przed. Będzie git.

Środki wypłukujące THC z organizmu

Nie ma czegoś takiego jak środki wypłukujące THC z organizmu. Na różnych forach można przeczytać o przeciwnych metodach, które prędzej ci wyrządzą krzywdę niż wypłuczą THC. Niestety, THC takimi środkami nie wypłuczesz a jedynie rozcieńczysz. Mowa tu np. o:

  • Soda oczyszczona,
  • Proszek do pieczenia,
  • Ocet,
  • Sok żurawinowy,
  • Witaminy B12 i niacyna.

Ja tego nie polecam próbować, nie daj boże może coś ci się stać po spożyciu zbyt dużych ilości takich środków.

Podsumowanie

Jak widzisz nie ma złotego środka na to, jak uniknąć wykrycia THC z organizmu. Dużo zależy od człowieka i jego trybu życia, oraz tego jak często zażywa marihuanę. Każdy jest inny.

Pozdro!

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze