spot_img

Co zrobić z suszem po waporyzacji?

Wiele osób, w tym nawet ja przez długi czas nie wiedziało, że z suszem po waporyzacji można w ogóle coś zrobić. Dziś czuję się winny, bo często wyrzucałem marihuanę po waporyzacji. Teraz wiem, że może się ona przydać do wielu rzeczy.

Nawet te czarno-brązowe resztki zawierają dość sporo cennych składników, które występują w konopiach indyjskich. Dlatego zanim je wyrzucisz, przeczytaj ten artykuł do końca i zobacz ile można z tego zrobić!

Czy wszystkie waporyzowane produkty konopne są takie same?

Nie. Rynek konopny stale się rozwija i powstają różne produkty. Nie są one stworzone stricte pod waporyzację, ale też są takie, które są. Jak np. Gotowe kartridże z woskiem konopnym.

Można dostać HASH, JELLY HASH, WOSK, OLEJE – no ogólnie jest tego sporo. Linkuje do produktów CBD, bo niestety te z THC nie są legalne w Polsce.

A co zrobić z suszem po waporyzacji?

Susz po waporyzacji można spalić w joincie, czego troszkę nie polecam, bo jeśli jest mocno zwaporyzowany to może smakować spalenizną podczas palenia. Ale to nie znaczy, że nie będzie żadnych efektów po spaleniu takiego suszu. Kannabinoidy zawarte w zwaporyzowanym suszu nadal są aktywne i będą działać.

Wygląd suszu, zioła po waporyzacji

Możesz upiec ciasto lub babeczki

Jak wiesz lub teraz się dowiesz. Dekarobksylacja suszu jest podstawą jeśli chodzi o kuchnie połączoną z konopiami indyjskimi.

-> Co to dekarboksylacja suszu i jak ją zrobić? Przejdź do tego artykułu.

Skoro masz zwaporyzowany susz, to znaczy, że przeszedł on już proces dekarboksylacji. W takim przypadku możesz wykorzystać ten susz z waporyzatora i zrobić z niego ciasto, oczywiście przy pomocy masła z marihuaną.

Herbata konopna lub kawa konopna

Pamiętaj, że zwaporyzowane zioło nie będzie tak aromatyczne jak świeże, ale mimo to jest już po procesie dekarboksylacji. Dodanie w takim przypadku zioła do herbaty lub fusów kawy będzie spoko rozwiązaniem, bo na bank poczujesz działanie marihuany.

Water Curing

Dobrym sposobem na to, by pozbyć się odoru zwaporyzowanego zioła jest Water Curing. Wystarczy zebrany susz owinąć w gazę, zamoczyć w wodzie na 2-4 dni i potem wysuszyć je w piekarniku. Suszyć powinno się ok. 2h przy 180 stopniach, co jakiś czas mieszając. Wysuszone zioła możesz dodać do każdej potrawy, zioło nie popsuje smaku, a na pewno będzie lepszy niż świeżo wyciągnięty z wapka.

Nalewka

Z zioła po waporyzacji możesz zrobić nalewkę alkoholową. Zwaporyzowane zioło po prostu dodaj do wysokoprocentowego alkoholu, zamknij w słoiku i przez kilka tygodni trzymaj w zamknięciu. Co kilka dni potrząsaj słoikiem. Po tym czasie po prostu odcedź filtrem do kawy. Nalewkę możesz dodać do napojów, potraw i czego tylko zapragniesz.

Pamiętaj! To, że zwaporyzowałeś swoje zioło nie znaczy, że nie jest zdatne do użytku. Wręcz odwrotnie! Dlatego zawsze wykorzystuj je do końca i zbieraj zwaporyzowany już susz, by wyciągnąć z niego jak najwięcej.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze