spot_img

Co to jest gastrofaza?

Gastro faza – czyli coś, co dopada chyba 99% palaczy zioła. Ale czym jest gastro faza? Czemu występuje akurat po paleniu marihuany i jak zapobiec gastro?

Gastro faza – z czym to się je

Dosłownie, je. Słowo gastro zna raczej każdy, występuje dość często w mowie potocznej. Często mówi się – „idziemy na gastro”, „ale bym zjadł dobre gastro”. Jest to określenie na jedzenie. Co gastro ma w takim razie wspólnego z paleniem marihuany?

Każdy wie, że paląc marihuanę w końcu przyjdzie taki moment, że twój apetyt wzrośnie do takich rozmiarów, co Burj Khalifa. Jedyne co wtedy widzimy to lodówkę, lub ulotki z żarciem na dowóz. To jest fakt do jasnego blanta, a nie jakiś wymysł – sam tak mam prawie za każdym razem. Dlaczego tak się dzieje?

Skoro już wiesz co to gastrofaza – a to nic innego jak powiększony apetyt przez palenie marihuany, to warto wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i czy są jakieś sposoby na powstrzymanie gastrofazy. A są, jednak zwalcza się go tak samo, jak podczas gastro, być może po prostu mniej zjesz.

Dobra, wszystko leży po stronie naszego układu endokannabinoidowego, a właściwie po stronie receptora CB-1, który jest w tym układzie. Receptor ten jest odpowiedzialny za właśnie apetyt, a dokładniej za regulacje energii w ludzkim ciele. To nie jest tak, że układ endokannabinoidowy działa tylko pod wpływem THC, jednak paląc THC pobudzamy go jeszcze bardziej i wtedy dostając dodatkowych bodźców, CB-1 zaczyna działać z podwójną mocą.

Czy gastrofaza jest zła?

Nie, w żadnym wypadku. Czasem trzeba się posłuchać organizmu, bo nigdy nie wiesz czy akurat nie zabraknie ci cukru w organizmie podczas palenia, a wtedy może zrobić ci się słabo i możesz nawet na chwilę odpłynąć. Dlatego warto mieć zawsze pod ręką jakąś słodką przekąskę, która ureguluje cukier w organizmie. Drugą sprawą jest to, że gastrofaza korzystnie wpływa na osoby, które chorują na raka lub inne choroby przez które traci się apetyt.

Więc na gastro jedz! A jak nie chcesz, to zjedz jakiegoś batona przed jaraniem i trochę tłustego, treściwego żarcia, to w jakimś stopniu zniweluje twoją gastrofazę!

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze