spot_img

5 rzeczy których nie wiedziałeś o marihuanie

Marihuana jest stosowana od wieków, jednak nie poznano jeszcze jej wszystkich właściwości. Nad wieloma z nich trwają cały czas badania lub eksperymenty, choć w gwoli ścisłości jedno i drugie to to samo.

Fajnie jednak wiedzieć, że marihuana może oferować trochę więcej niż spoko „haj” i rekreacyjnie spędzany czas. A jest kilka takich rzeczy, o których mogłeś nie wiedzieć. Dlatego ja stwierdziłem, że o nich napiszę.

Marihuana polepsza wzrok w ciemnościach

Ciekawe? Tak! I do tego nie są to żadne ściemy wypisywane przez Amerykańskich naukowców, choć brali udział w badaniach nad tym zjawiskiem. Już w 1991 r. powstał pierwszy artykuł o tym, że Jamajscy rybacy używali konopi do polepszenia swojego wzroku nocą, pili nalewkę lub po prostu palili marihuanę.

Bardo przydatne podczas nocnego łowienia. Szczególnie, że na jamajce jest dużo raf koralowych, które znacznie utrudniały poruszanie się łódkami po wodach. Być może duże znaczenie też miało tutaj przyzwyczajenie oczu do terenu w nocy, jednak sam towarzysz, który opisał całe zdarzenie, jasno napisał, że nie widział tego, co rybacy widzieli.

Oni pili nalewkę, a on nie. I rzeczywiście tak jest, bo przeprowadzono badania na kijankach ropuchy szponiastej, które to są przeźroczyste. Dzięki temu można było zobaczyć wpływ marihuany na polepszenie wzroku w nocy. Kijanki nieodurzone omijały mniej przeszkód w nocy, niż te odurzone marihuaną, a właściwie wstrzykniętą w białko oczu. Wszystko za sprawą hamowania białka NKCC1, przez jego działanie na receptory CB1.

Konopie są dwa raz mocniejsze od stali

Nie wierzysz? To się zdziwisz. Badano konopie pod tym względem chcąc udowodnić, że można zrobić produkt dwa razy mocniejszy od stali i przede wszystkim tańszy. Jest kilka metod, które pomagają w pomiarze w twardości i użyteczności materiału. Jedną z nich jest test łamliwości i odporności na pęknięcia.

A drugą metodą jest możliwość wyginania i naprawy materiału. Wyszło na to, że konopny plastik jest mniej łamliwy od stali i bardziej odporny na pęknięcia czy wgniecenia, a możliwość jego naprawy jest łatwiejsza od naprawy stali. Z konopi można tworzyć auta i samoloty – co w 1941 r. udowodnił Henry Ford tworząc auto jedynie z naturalnych materiałów w tym z konopi – był 10 razy bardziej odporny na pęknięcia, wgniecenia itp. od reszty aut. Kilkanaście lat później firma Hempearth przedstawiła projekt, który przedstawił samolot wykonany tylko i wyłącznie z materiałów konopnych.

Legalna marihuana tylko dla zwierząt

Bhutan – kraj w którym palić nie możesz, ale karmić zwierzęta już tak. A to dość ciekawe, ponieważ w kraju tym rośnie tyle marihuany, że została uznana za szkodnika, marihuana rośnie tam wolno od 12 tysięcy lat. Porasta dachy, ulice i wszystko co tylko możliwe.

Raj dla nas, co nie? Fajnie by było żyć w takim kraju gdzie rośnie marihuana wszędzie i jeszcze możesz ją palić na własny użytek. W każdym razie w Bhutanie używać nie można, ale rolnicy z Bhutanu karmią świnie marihuaną by pobudzać ich apetyt i tuczyć je jeszcze mocniej. Dzięki temu no wiadomo co.. 😄

Konopne serum prawdy

CIA od dawna jest znane z przeróżnych sposobów wydobywania z więźniów prawdy. Jednym z takich sposobów podczas drugiej wojny światowej było dawanie więźniom wojennym papierosy z mieszanką marihuany. Uważano, że podczas euforii i lekkiego haju więźniowie byli bardziej wygadani i można było z nich wyciągnąć użyteczne informacje. Raczej było to kiepskie działanie, nie wiem w jakim w ogóle stopniu było pożyteczne. W każdym razie, tak się bawiło CIA podczas drugiej wojny światowej.

Hollyweed

A o Hollyweed słyszeli? Bo jeśli nie, to szkoda. Nie jest to bezpośrednio ciekawostka o marihuanie, a raczej coś związanego z marihuaną. W 1976 r. prankster użył czarnych i białych materiałów by zakryć „O” i przeobrazić to w E. I tak wyszło Hollyweed. Miły gest 🙂

informacje o marihuanie

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze