spot_img

Jak rzucić marihuanę? Czy warto odstawić marihuanę?

W życiu człowieka przychodzi taki czas, że potrzebuje przerwy. Nawet w paleniu marihuany, może to skutkować podejrzeniami o uzależnienie lub po prostu, chce odpocząć i spróbować życia bez jakichkolwiek używek. Jak w takim razie poradzić sobie w trakcie rzucania marihuany?

Czy rzucenie marihuany jest tak trudne, jak się może wydawać? Nie do końca, jednak by rzucić marihuanę trzeba kilku kroków, które są niezbędne. Chyba, że masz silną wolę i nie będziesz miał problemu z odstawieniem. Jak dobrze wiesz, albo jeszcze nie wiesz – marihuana uzależnia i pisałem o tym w tym artykule. Stąd taki temat na dzisiejszego bloga.

Jak skutecznie rzucić nałóg? Jak rzucić marihuanę?

To tylko na pozór może wydawać się łatwe, a takie nie jest. Wiele zależy tutaj od psychiki człowieka, przykładowo znam dużo ludzi, którzy robią sobie przerwy od palenia, jest to tak zwany T-Break.

T-Break to nic innego jak przerwa od marihuany, by tolerancja na THC spadła. Nawet nie jesteś w stanie sobie wyobrazić jak łatwo jest ludziom podczas takiej przerwy, co powoduje w takim razie, że tak łatwo z tą przerwą nie przegrywają? Przede wszystkim nastawienie. Rzucają marihuanę na dwa tygodnie, trzy maksymalnie, by zaraz do niej wrócić. Jest to więc całkiem co innego niż rzucenie jej raz na zawsze.

Czy warto rzucić marihuanę?

Jeśli czujesz się przez nią źle, zauważasz, że twoje życie idzie w złym kierunku i chciałbyś to zmienić, a przede wszystkim czujesz, że dzieje się tak przez palenie marihuany – to tak, warto ją rzucić. Najważniejsza jest świadomość, a jeśli takową posiadasz, to jesteś na dobrej drodze do walki z nałogiem.

Rzucanie marihuany w 4 krokach

Pierwszym i najważniejszym krokiem będzie wyrzucenie wszystkich zapasów, możesz je wyrzucić lub dać znajomemu. Samo wyrzucenie może być już ciężkim krokiem, jak wiadomo każdy gram kosztuje i czasami boli wyrzucenie większej ilości, ale jeśli uda ci się to zrobić to gratuluje! Jesteś silny.

Kolejnym krokiem będzie wyrzucenie, lub oddanie wszystkich przyrządów do palenia jakie znajdują się w twoim domu. Przed oczyszczeniem umysłu, oczyść swoje mieszkanie z czegokolwiek, co może sprawić, że wrócisz do nałogu. Nie zostawiaj bonga, bo ładnie wygląda, nie zostawiaj bletek, bo może przydadzą się kumplowi, który wpadnie i pali. Każda wymówka oddala cię od rzucenia palenia.

Drugim krokiem, ważnym w podobnym stopniu do pierwszego jest poinformowanie znajomych o tym, że rzucasz palenie. Przyjaciele powinni cię wspierać, a ty powinieneś im wytłumaczyć dlaczego chcesz rzucić palenie marihuany. Konkretne argumenty przekonają ich, poza tym z marihuaną nie jest jak z alkoholem. Tutaj argument „ze mną nie zapalisz?” nie działa jak w przypadku alkoholu. Zauważyłem, że użytkownicy marihuany mają inne podejście do tego i nie namawiają, by palić na siłę.

Trzeci krok – przygotuj się na objawy odstawienia marihuany, które mimo wszystko mogą wystąpić, ale nie muszą. Mogą wystąpić takie objawy jak bezsenność, drażliwość, brak apetytu czy niepokój. Ważne będzie tutaj podejście. Musisz pamiętać, że każdy z tych objawów występować może przy odstawieniu, przygotuj się na to.

Świadomość pozwoli zwalczyć te stany. Dodatkowo przy bezsenności możesz ograniczyć kofeinę do minimum, przy drażliwości pić herbatkę z melisy, na brak apetytu możesz użyć aloes – który przyśpiesza trawienie zalegających pokarmów, mniszek lekarski lub mięte pieprzową. Na niepokój też możesz używać ziół na uspokojenie.

Czwarty krok – zajmij swój umysł i ciało czymś innym. Idealną opcją jest aktywność fizyczna. Gdy poczujesz chęć zapalenia możesz:

  • iść pobiegać,
  • zapisać się na siłownie i zacząć treningi,
  • iść na rower, rolki, czy nawet deskorolkę,
  • popływać,
  • gotować,
  • tworzyć muzykę, rysunki, obrazy, znaleźć nową pasję,
  • zacząć grać na instrumencie.

Podsumowując

Opcji jest naprawdę wiele, możesz wrócić do pasji, które rzuciłeś przez palenie lub po prostu zacząć uczyć się czego nowego. Każde zajęcie będzie dobre, by zająć umysł podczas rzucania marihuany. Jeżeli będziesz konsekwentny, to możliwe, że nawet nie poczujesz żadnych skutków ubocznych rzucania palenia.

Jeżeli naprawdę chcesz rzucić marihuanę, musisz stanowczo trzymać się swoich zasad. Ustal reguły i ich przestrzegaj, a rzucenie będzie proste. Jeśli chciałbyś podzielić się swoją historią, lub tipami, które pomogą użytkownikom w rzuceniu palenia, pisz śmiało w komentarzu :). Jeśli rzucasz palenie, to powodzenia! Pamiętaj, że zdrowie jest ważne, a marihuana to też używka i nie na wszystkich działa tak samo.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze