spot_img

4 sposoby, w jaki marihuana zmienia świat

Skoro to czytasz, to jesteś fanem zielonej rośliny, która to w skrócie zwana jest ziołem. Lub też bardziej naukowo – marihuaną. Ale czy wiesz jaki wpływ marihuana ma na naszą planetę? Nie? W takim razie koniecznie przeczytaj ten krótki artykuł.

Marihuana łączy ludzi

Pierwszy i dość oczywisty punkt. Społeczność konopna to jedna z najbardziej dogadujących się społeczności na całym świecie. Czego nie mogę za bardzo powiedzieć o polskich grupach – niestety. Tam wciąż dużo toksycznych ludzi, którzy potrafią pocisnąć za zwijarkę do jointa, tytoń w bibule czy inne bzdety.

I to nie tak, że każdy tam taki jest. Ale często takie głupoty się widuje – na szczęście już coraz rzadziej.

Ważne, że gdy przychodzi co do czego, wszyscy potrafią się zebrać i bronić jednego! Za to kocham społeczność konopną. Pojęcie i przekonanie o marihuanie na przestrzeni 50 lat zmieniło się diametralnie i trudno zaprzeczyć, że to dzięki temu, że coraz więcej osób pokazuje to, jak pozytywnie marihuana wpływa na ich życie i przede wszystkim – jakimi są ludźmi.

Poprawia samopoczucie

Marihuana często stosowana jest rekreacyjnie, a to znaczy, że używana jest wtedy kiedy chcemy się zrelaksować i odpocząć od codziennych obowiązków. W skrócie – poprawia samopoczucie. Różnic między marihuaną rekreacyjną a medyczną nie ma. Różnica tkwi w recepcie.

Marihuana może niwelować stres i lęki. Leczy bezsenność i wszelakiego rodzaju bóle. Czy świat nie byłby piękniejszy gdyby każdy mógł tak nagle odczuwać mniej stresu? Mniej się bać? Więcej spać? Pewnie, że by tak było. Jeśli człowiek dobrze się czuje, to planeta też, bo łatwiej wtedy nam o nią dbać :).

Marihuana zmienia życie

Ten punkt łączy się z poprzednim. Marihuana działa psychoaktywnie i to dlatego jest w stanie pomóc walczyć z takimi objawami jak bezsenność czy stany lękowe. Ale ma też duży wpływ na inne problemy z którymi zmagają się codziennie ludzie. Np. z brakiem apetytu czy rozstrojem żołądka. Jak to się mówi? W zdrowym ciele zdrowych duch.

Produkcja leków zużywa dużo plastiku i papieru. Sprzedaż marihuany jako leku zmniejszyłoby na pewno zużycie tych materiałów. POZA TYM JEST TO NATURALNY LEK!

Konopie rewolucjonizują branżę

Nie od dziś wiadomo, że z konopi można produkować plastik, papier, a nawet biopaliwo! I to jest w tym najlepsze, że z jednej rośliny możemy otrzymać lek, plastik, papier, liny i inne produkty niezbędne do życia. Nie wspomnę tutaj nawet o dodatkowych miejscach pracy, które przyczynią się do spadku bezrobocia.

Trochę więcej na ten temat napiszę w osobnym artykule, bo tu by nie starczyło miejsca.

To dopiero początek

Choć konopie powoli zmieniają świat, to przed nami jeszcze długa droga by wykorzystać ich potencjał w 100%.

Nadal trwają badania nad marihuaną pod względem leczniczym, bo póki co nie jestem pewien czy grono lekarzy nazywa ją lekiem. Ale to nie wszystko, bo walka się nie skończy dopóki nie zmienimy postrzegania konopi w oczach ludzi, którzy przesiąknięci są złem, jakie obtoczyło marihuaną kilkanaście lat temu. A co do Polski… to tutaj jeszcze dłuższa droga, do tego, by marihuana przestała być „śmiercionośnym narkotykiem”.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze