spot_img

Palenie z lufki aluminiowej, cybucha aluminiowego

Jako palacz muszę przyznać, że nie raz spotkała mnie taka sytuacja, gdzie nie miałem sprzętu by odpalić temat. Wtedy do głowy przychodziły różne pomysły. Najłatwiejszym sposobem nie było nic innego jak lufka z puszki po Fancie (czy tam innym napoju).

Przyznam się, że raz paliłem z takiego cudactwa, bo przy braniu bucha, bardzo mocno zacząłem się zastanawiać czy jest to w ogóle zdrowe. Zastanawiać się można, ważne są fakty. Więc po tym krótkim rytuale, na fazie, zacząłem szukać w internecie odpowiedzi i zbierać informacje. Tak o to powstał ten artykuł.

Zagrożenia dla zdrowia spowodowane aluminium

Zagrożenia dla zdrowia zależne są od wielu czynników takich jak; czas trwania sesji, dawki, stanu zdrowia i wielu, wielu innych.

Jak się mają badania do aluminium?

Wdychanie cząsteczek aluminium (pyłku) może spowodować spore problemy z oddychaniem i samym układem oddechowym i nerwowym! Jedak doustne spożycie aluminium zwykle nie jest szkodliwe. Wyższe stężenie glinu w organizmie (cząsteczek aluminium) może prowadzić do chorób kości i mózgu.

Palenie z puszki aluminiowej

Puszka aluminiowa wewnątrz jest pokryta polimerem, który jest w zasadzie mieszanką różnych tworzyw sztucznych. Te tworzywa sztuczne mogą posiadać chemikalia, które powodują raka.

Kolejną sprawą jest farba na puszkach, która jest termoplastyczna lub termokurczliwa. Wysokie temperatury powodują, że ta farba się spala i znów związki przeróżnych, niebezpiecznych dla zdrowia substancji dostaje się do organizmu.

Z tego co wyczytałem to w teorii nie powinno to być tak niebezpieczne, jak się o tym mówi na przeróżnych grupach, ponieważ aluminium wystawione na wysoką temperaturę wytwarza warstwę glinu, który to blokuje kolejne warstwy przed reakcją.

Czy powinieneś kontynuować palenie z aluminium?

Nie ma nic przyjemniejszego niż palenie z dobrej jakości bonga szklanego, lufki czy po prostu dobrych bletek. A będąc szczerym, żyjemy w takich czasach, gdzie w prawie każdym sklepie kupisz bletki czy lufkę jednorazową. Z tego co pamiętam to OCB są w każdej Żabce. Jeśli chodzi o RAW, to coraz więcej ich w sklepach lokalnych, a w internecie jest ich od groma. Ta firma np. wysyła w ten sam dzień, a paczka już ląduje u ciebie na drugi dzień.

Wiem, że są różne sytuacje i mimo tego, że nie polecam palenia z puszek aluminiowych, to jeśli zdarzy się taka opcja raz na pół roku, to nic się nie stanie.

Jeśli zaś jesteś osobą, która boi się ogólnie o swoje zdrowie, to w ogóle odradzam palenie z bonga, lufki czy nawet bletek. Po prostu palenie samo w sobie jest niezdrowe, nie, że marihuany tylko SPALANIE. Lepsza w takich okolicznościach będzie waporyzacja.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc ludzie mają rację, że palenie z aluminium jest niezdrowe. Ale nikt nie bierze do siebie tego, że picie z aluminiowej puszki, czy pieczenie w folii aluminiowej jest również niebezpieczne dla zdrowia.

Jestem pewny tego, że jeśli rynek konopny (sprzedaż medycznej marihuany) w Polsce urośnie to takie urządzenia jak waporyzatory na pewno będą tańsze.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze