Strona główna Ciekawostki Dlaczego marihuana na mnie nie działa?

Dlaczego marihuana na mnie nie działa?

0
3230

Zdarza się tak, że idziesz na domówkę gdzie pali się zioło na potęgę. Być może jesteś tą osobą, która jeszcze nawet tego nie próbowała. No i zdarza się tak, że zostajesz poczęstowany, bierzesz bucha ii… nic się nie dzieje.

Kiedy inni się śmieją w głos, drudzy jedzą co popadnie, trzeci gadają o kosmosie – ty jedyne co czujesz to to, że swędzą cię lekko oczy od dymu. I wtedy nasuwa się pytanie: Dlaczego marihuana na mnie nie działa?

7 powodów przez które marihuana może na ciebie nie działać


1. Twój pierwszy raz z marihuaną

Czasem zdarza się tak, że po prostu pierwszy raz cię nie klepnie. To nie jest jak z alkoholem, że pierwszy raz wygląda tak, że upijesz się szybciej. Ja sam jak zaczynałem palić nie czułem takiego haju jak moi znajomi. Dlaczego tak się dzieje? Jest kilka teorii:

  • Możliwe, że po prostu nie palisz prawidłowo, ponieważ dopiero zaczynasz.
    Nieprawidłowe wdychanie dymu może być jedną z głównych przyczyn tego, że nie jesteś na haju.
  • Twój system kannabinoidowy odpowiada za haj.
    Niektórzy uważają, że żeby w pełni aktywować potencjał systemu kannabinoidowego, trzeba dostarczyć do organizmu THC kilka razy.
  • Psychiczna blokada.
    Czasem jest tak, że zbyt gęsto zastanawiasz się nad tym jak to na ciebie będzie działać i zamiast wyluzować spinasz się przez co możesz nie czuć haju, tylko jeszcze większy stres. Co może powodować badtripy :/.
2. Nieprawidłowe wdychanie dymu, jak palić marihuanę?

Prawidłowe wdychanie dymu to jedna z najważniejszych pozycji do nauki dla początkującego palacza. Dla kogoś kto nigdy nie palił papierosów/e-peta może być to trudne, bo z reguły dym z marihuany powoduje kaszel, łatwiej się nim zakrztusić niż dymem z papierosa.

Taka prosta metoda ode mnie. Bierz mniejsze buchy. Lepiej wziąć mniejszego ale konkretnie połkniętego bucha, niż dużego i go zmarnować. Żeby to zrobić możesz przytrzymać dym w ustach i posiłkować się nim jakoby zwykłym powietrzem. W skrócie – oddychaj dymem. Nie połykaj go, bo trafi do żołądka! Staraj się powoli oddychać, tak jakbyś po prostu chciał wziąć świeży haust powietrza.

Dymu nie musisz trzymać w płucach. Niektórzy uważają, że trzymanie dymu w płucach pomaga w osiągnięciu lepszego haju, jest to mit, który został obalony. Gdy weźmiesz wdech, możesz od razu zrobić wydech.

3. Jakość marihuany

Żeby dobrze się upalić trzeba wiedzieć co się pali. Wiadomo, że u nas o to ciężko, ale jeśli masz kumpla, który ma mega tolerancję, a mimo to upala się towarem, który dostaje, to wiedz, że temat jest dobry.

Jeśli jednak nie masz żadnego znajomego, który mógłby polecić ci dobrej jakości towar, to na taką okazję napisałem artykuł, który pomoże ci odróżnić towar dobrego sortu, od śmieciowego.

-> Jak odróżnić marihuanę lipnej jakości od marihuany dobrej jakości?

4. Nie palisz wystarczająco dużo

Wiem, może to wydawać się głupie ale tak może się stać. Po prostu twój temat nie jest na tyle mocny, byś się upalił po trzech buchach. W takich przypadkach można spróbować innej metody palenia lub po prostu wziąć więcej buszków w płuca.

5. No właśnie, co z tymi metodami konsumpcji marihuany?

Metod konsumpcji jest wiele. Najczęściej pada wybór na jointa, szczególnie na pierwszy raz. To chyba najlepsza metoda dla początkujących, bo jest łatwa. Jednak jeśli to na ciebie nie działa, polecam lekki trening i szklane bongo.

Palenie z bonga daje znacznie większy haj, bo pozwala zaciągnąć większa chmurę do płuc niż z jointa, przy czym daje delikatniejszy dym i chłodniejszy, szczególnie jeśli posiada filtracje.

Waporyzacja działa najlepiej, ponieważ wykorzystuje pełen potencjał suszu i THC. Jednak haj jest trochę inny niż po paleniu i przez to możesz nieświadomie twierdzić, że wcale nie jesteś upalony.

6. Stan zdrowia

Nie jestem lekarzem więc nie będę się w niego bawił. Ale w każdym razie stan zdrowia może mieć wpływ na to, że nie czujesz haju. Jeśli chorujesz na coś, szczególnie depresję lub problemy na tle neurologicznym (mózg), to lepiej jakbyś zapytał się swojego lekarza co myśli o MEDYCZNEJ MARIHUANIE.

Jest jeszcze sprawa pregnenolonu, hormon ten może działać jako bloker THC, więc jeśli masz w sobie dużo tego hormonu, to może być on przyczyną słabego haju.

7. Tolerancja

Jeśli nie jest to twój pierwszy raz, a właściwie to jesteś zapalonym palaczem to trzeba to powiedzieć wprost. Twoja tolerancja przerosła samego ciebie. Jeśli palisz dużo to wyrabiasz sobie tolerancję.

Gdy Twoja tolerancja jest większa, to będziesz potrzebował albo mocniejszego towaru, albo przerwy od palenia.

-> Łap link do artykułu, który pomoże ci zwalczyć tolerancję.

BRAK KOMENTARZY