spot_img

10 historycznych postaci, które paliły trawę

Krzysztof Kolumb

Kiedy Krzysztof Kolumb wyruszył w podróż w poszukiwaniach „Nowego Świata” zabrał ze sobą nasiona konopi. Możliwe, że zabrał je ze sobą na wypadek gdyby statek się rozbił i by jego załoga w ten czas mogła uprawiać i zbierać plony. Na czymś trzeba było zarobić w razie w? Jak myślicie? 😁

Krzysztof Kolumb jarał zioło

George Washington

George washington to kolejna znana postać historyczna, która również miała styczność z marihuaną. Podobno do tego stopnia, że sam ją uprawiał, oczywiście ze względów pozytywnego działania na zdrowie człowieka 😁.

prezydent USA palił marihuane

Królowa Wiktoria

Lekarz królewskiej rodziny podawał marihuanę Królowej Wiktorii by pomóc jej zwalczyć bóle menstruacyjne. Lekarz opisywał marihuanę jako jeden z najcenniejszych leków.

królowa z blantem

Hua Tuo

Hua Tuo był Chińskim lekarzem, który żył w 200 latach naszej ery. Hua Tuo stworzył pierwszy środek znieczulający do operacji, który był tworzony z mieszanki wina z marihuaną.

chińska medycyna i marihuana

Aleksander Dumas

Wybitny i znany pisarz. Autor takich powieści jak Trzech Muszkieterów lub Hrabia Monte Christo. Był również miłośnikiem konopi. Należał do klubu, który specjalizował się w testowaniu przeróżnych odmian marihuany.

wena po marihuanie

Sułtan Abdülaziz

Sułtan Abdülaziz chcąc pokazać światu swoją kulturę, zabrał ze sobą lufki, shishe i produkty konopne na największe targi światowe. Później ich produkty stały się popularne na cały świat.

człowiek, który wynalazł shishe i lufki

Joanna d’Arc

Jej wioska była znana z eksperymentów przeprowadzanych na roślinach. Sama lubiła mieszać szczepy i próbować to, co udało się wyhodować.

ona jara zioło

Królowa Elżbieta I Tudor

Królowa Elżbieta wręcz zmuszała do uprawy konopi. Jeśli właściciel ziemi posiadał ponad 60 akrów, musiał uprawiać konopie, w innym razie był karany grzywną od samej Królowej. Oczywiście też była używana do medycznych zastosowań 😅!

William Shakespeare

Jeden z najbardziej znanych pisarzy na świecie. Czego był autorem nie trzeba wymieniać, bo nawet nie mając wiedzy o tym jak żył, wiemy co napisał. Pogłoski donoszą, że w jego domu znaleziono lufki ze śladowymi ilościami marihuany. Podobno te plotkę zdementowano. Jednak mimo to, jest wiele wpisów o tym, że William był miłośnikiem konopi. Co myślicie? 🤗

zjarana julia i romeo

John F. Kennedy

JFK był jednym z jedenastu prezydentów USA, którzy praktykowali marihuanę. Kennedy palił marihuanę by pozbyć się dokuczliwego bólu kręgosłupa.

pokój tylko dzięki marihuanie

Dodalibyście kogoś od siebie, wyluzowani? 😎

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze