spot_img

Ile rośnie marihuana?

Wiele osób pyta o to, ile czasu potrzeba by marihuana z nasionka zmieniła się w dużą, pełnoprawną rośliną, gotową do suszenia. Wydaje się, że potrzeba mało czasu, jednak będąc szczerym, każdy kolejny dzień w oczekiwaniu na roślinkę się dłuży. Jak długo więc rośnie marihuana?

Przede wszystkim głównym czynnikiem jest to, gdzie będziemy ją uprawiać outdoor, czy indoor.

Co to jest Indoor, a co to jest Outdoor?

Indoor to nic innego w świecie jak uprawa w domu przy pomocy growboxów, specjalnego oświetlenia i wentylatorów. Nie zawsze trzeba mieć growbox. Tam, gdzie marihuana jest legalna, jest ona uprawiana po prostu wystawiana na balkon, lub przy oknie. Ważne jest to, żeby miała dużo dostępu do słońca i świeżego powietrza.

Outdoor to po prostu uprawa na polach, w ogródku w domu etc. Na świeżym powietrzu, krótko pisząc. Niektórzy uważają, że rośliny uprawiane indoor są lepsze, drudzy, że outdoor. Zależy jak, kto lubi uprawiać. Jedną wiadomą jest to, że konopie trudniej uprawiać zimą czy jesienią na zewnątrz, a jeśli chodzi o indoor, to nie ma znaczenia jaka jest pogoda, ponieważ to ty jesteś wtedy matką naturą.

Jak długo rośnie marihuana?

Skoro już wiesz, co to jest outdoor i indoor, to łatwiej będzie wytłumaczyć ile rośnie marihuana. Najkrótszym znanym mi czasem są dwa miesiące, występuje to najczęściej w przypadku nasion automatów, inaczej zwanych autoflowering. Zwykłym nasionom uprawianym indoor potrzeba minimum 90 dni. Czyli trzy miesiące, marihuana uprawiana outdoor rośnie ok. 5 miesięcy. Ogólnie przyjmuje się, że marihuana to roślina jednoroczna.

Podsumowując

Nie idzie powiedzieć wprost ile rośnie marihuana, jest zbyt wiele zależnych takich jak światło, dostęp do wody czy świeżego powietrza. Dodajmy do tego jeszcze różne odmiany i można obliczać w nieskończoność ile będzie rosła. Przybliżone czasy podałem wyżej i tego się trzymajmy.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze