spot_img

Czy można oddawać krew przed/po zapaleniu marihuany?

My palacze zielonego tematu lubimy się dzielić wszystkim co dobre. Lubimy czuć się dobrze i lubimy gdy ludzie, którzy są wokół nas też czują się dobrze. Dzielenie się krwią to jedna z tych czynności. W końcu niejednej osobie może uratować życie, ale czy możesz oddawać krew po zapaleniu lub przed zapaleniem marihuany?

Marihuana a oddawanie krwi w Polsce

Na stronie rckik.wroclaw.pl można wyczytać, że palenie marihuany wyklucza z oddawania krwi. Nie jest tam nic sprecyzowane. Zaś Czerwony Krzyż mówi jasno, że palenie marihuany nie wyklucza z oddawania krwi i ważne by nie być pod wpływem marihuany w czasie jej oddawania.

Odpowiedz więc nasuwa się sama, że przed paleniem marihuany jak najbardziej, ale po już mniej, szczególnie gdy jesteś pod jej wpływem.

Choć THC utrzymuje się w krwi jakiś czas, to nie przeszkadza to odbiorcy twojej krwi. Jednak trzeba być odpowiedzialnym i lepiej poczekać kilka dni po zapaleniu marihuany jeśli chcesz ją oddać.

Psst. Możesz być spokojny, bo placówki w których oddaje się krew nie robią testów na THC. Dlatego napisałem o odpowiedzialności.

Jest też kilka warunków, które musisz spełnić gdy chcesz oddać krew:

– Musisz być zdrowy, czuć się dobrze,

– Twoja waga musi wynosić co najmniej 50 kg,

– minęły ok. 2 miesiące od ostatniego oddawania krwi,

– musisz mieć skończone 18 lat.

A jak jest z paleniem marihuany po oddawaniu krwi?

Z paleniem po oddawaniu krwi może być podobnie jak z alkoholem. Stracisz ok. 450 ml krwi, a jest to spora ilość biorąc pod uwagę, że ciało człowieka zawiera od 4 do 6 litrów tego płynu.

Ja zazwyczaj czułem się ospały po oddawaniu krwi i bolała mnie lekko głowa. Zawsze musiałem zrobić sobie z 2 godziny drzemki i porządnie zjeść. Raz spróbowałem zapalić od razu po oddaniu krwi i faza była mocniejsza, chwilę zrobiło mi się nawet słabo, więc to średni pomysł jeśli chodzi o palenie od razu po oddaniu krwi.  

Podsumowanie

Podsumowując. Oddawanie krwi na haju nie jest dobrym pomysłem. Oddawanie krwi zaraz po zapaleniu też nie, bo nadal jesteś na haju. Najlepiej odczekać kilka dni i z czystym sumieniem i krwią oddać ten cenny dla życia płyn. A palenie po oddaniu krwi lepiej odstawić na dzień-dwa.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze