Ksiądz z archidiecezji częstochowskiej pośrednikiem dilerów?

Wszystko na to wskazuje. Początek marca 2020 r. – śledczy wszczynają postępowanie w sprawie handlu i obrotu marihuaną. Dzięki obserwacjom miejsca zamieszkania osoby na którą padło podejrzenie rozprowadzanie narkotyków, zatrzymano czterech młodych mężczyzn. Trzech z nich zostało pod dozorem policyjnym, ostatni został aresztowany na okres 3-miesięcy.

Dalsza historia jest dość komiczna, ponieważ zamieszany jest w to ksiądz Tomasz Ś., proboszcz. Był pośrednikiem, odbierał przesyłki pocztowe z narkotykami zza granicy. Zarzucono mu posiadanie narkotyków oraz nielegalny obrót narkotykami na terenie wspólnoty. Łącznie grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Ksiądz przyznał się do winy.

Ksiądz został zawieszony w pełnieniu funkcji proboszcza oraz w czynnościach duchownych. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Mimo to śledczy nie kończą śledztwa, uważają, że możliwe będą kolejne zatrzymania. Poniżej oświadczenie rzecznika kurii, księdza Mariusza Bakalarza.

Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji policji i prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu. Współpracujemy z organami śledczymi w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności, oczekując na wyniki ich działań, które będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych.

ks. Mariusz Bakalarz.

Podobne artykuły

Komentarze

Advertisment

Instagram

Najpopularniejsze

Jak zmielić susz bez młynka? 8 prostych trików

Mielenie suszu to jedna z najważniejszych pozycji. Jeśli nie zrobisz tego choć TROSZKĘ dobrze, to możesz liczyć się z tym, że nie...

Czy jest możliwa faza po CBD?

Jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie. Zdania ekspertów są podzielone. Z mojego punktu widzenia, faza jest możliwa. Jednak nie...