spot_img

Branża marihuany w dobie epidemii

Dużo firm, sieci sklepów, ma spore problemy w czasach epidemii. Co widać po pozamykanych galeriach, pasażach itp. Mimo wszystko, handel internetowy kwitnie, firmy odzieżowe i „gadżetowe” szybko załapały temat i zaczęły produkować maseczki, w końcu jakoś musiały się odbić od kryzysu.

Jak to jest z marihuaną? W końcu zabroniono nam wychodzić z domu, mogliśmy to robić tylko w szczególnych przypadkach, zakupy, lekarz, praca… Czy to właśnie zakaz wychodzenia z domu przełożył się w niektórych krajach znacznie na sprzedaż marihuany? Tak, to jest bardziej niż pewne.

Coraz więcej chętnych na pracę w branży związanej z marihuaną

Jak podaje Forbes, firma Vangst, dodaje ponad 600 ogłoszeń w tygodniu związanych z branżą. Chętnych jest trzy razy więcej niż w marcu, a to tylko praca tymczasowa, za pracowników, którzy nie mogą wykonywać zawodu z powodów zdrowotnych.

Branża marihuany aktualnie zatrudnia ok 247,000 pracowników, to 15 procent więcej niż w ubiegłym roku, a dwa razy więcej niż w 2017 roku. Jak widać, biznes ten prężnie się rozwija i pozwala na zatrudnienie dość sporu osób, legalizując marihuanę w Polsce, znacznie byśmy obniżyli poziom bezrobocia. 🙂

Przyzwyczajenia do „nowego” choć zapewne nie „stałego” trybu życia

Pewna firma z USA, która znajduje się na Florydzie, zauważyła znaczny wzrost zamówień przez telefon. Nie jest to w żaden sposób dziwne zjawisko. W końcu większość siedzi w domu. Jednak wzrost z 25 tysięcy, do 65 tysięcy jest niezłym wynikiem. Jak najbardziej na plus. W takim przypadku firma była zmuszona zatrudnić dodatkowych pracowników i powiększyć flotę samochodów dostawczych. Można powiedzieć, że biznes kwitnie :).

Jestem ciekaw jak to przekłada się na Polskie sklepy konopne, rozmawiałem ostatnio z właścicielem jednego ze sklepów zajmujących się branżą konopną i potwierdził, że w ostatnim miesiącu zamówień przybywa. Epidemia nie taka zła jak ją malują? Być może ludzie po prostu musieli się przyzwyczaić do tego, że jest tak, a nie inaczej.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze