spot_img

Skutki uboczne marihuany leczniczej

Medyczna marihuana to nadal marihuana, dlatego nie przestaje być tematem tabu. Z czego to wynika? Zapewne z niewiedzy i otoczki jaka krąży nad tą rośliną. Czarny PR w Polsce wcale nie pomaga medycznej marihuanie, mimo to, użytkowników jest coraz więcej. Tematem są jednak skutki uboczne takowej marihuany, czy w ogóle istnieją?

Medyczna marihuana i skutki jej palenia

Dostałeś receptę na marihuanę, cieszysz się, bo w sumie to czytałeś dużo o tym jaki ma wpływ na leczenie przy wszelakich chorobach. Fajnie. Ale czy zastanawiałeś się nad tym, jakie skutki może mieć palenie marihuany? Pewnie nie.

Co prawda jest ich mało, i na tle tego, jak ona pomaga są naprawdę znikome. Jednak skutki uboczne palenia marihuany, nawet medycznej, istnieją i będą istnieć. Nie ma nic za darmo. Jeśli chcesz dowiedzieć się na co pomaga medyczna marihuana zapraszam do tego wpisu.

Jednym z najczęstszych i tych najmniej istotnych skutków ubocznych jest suchość w ustach. Doświadczył jej pewnie każdy, nawet ten co próbował zwykłej marihuany, a nie tej sygnowanej jakimiś medycznymi symbolami. Jak sobie z nim radzić? Po prostu zaopatrz się w butelkę wody, lub napoju który lubisz pić.

Kolejnym skutkiem ubocznym może być zwiększony apetyt, jednak nie we wszystkich przypadkach, bo marihuaną leczy też się osoby, które tracą apetyt. Tzw. gastrofaza występuje dość często, jest kilka sposobów na to by jej uniknąć:

  • Myj zęby za każdym razem jak będziesz chciał sięgnąć po kolejną porcję tortu, czipsów czy pizzy. Pomaga, sprawdzone info.
  • Zajmij się czymś. Z reguły gdy umysł się nudzi, wymyśla sobie dodatkowe zadania. Rysuj, maluj, pisz teksty, idź na spacer. A nóż namalujesz coś kozackiego i odkryjesz w sobie talent.
  • Najedz się przed sesyjką – chyba najbardziej znany sposób.

Z tych gorszych skutków ubocznych trzeba wymienić możliwe problemy psychiczne. Występują one rzadko, jednak mogą prowadzić do obniżenia nastroju poprzez zbyt częste wywoływanie efektu euforii. Kolejnym skutkiem ubocznym może być uzależnienie. O uzależnieniu od marihuany przeczytasz tutaj.

Prócz tego możesz się spodziewać szybszej pracy serca, która często powoduje, że wpada się w lekką panikę, a to może zaważyć na całej „fazie”. Czasem mogą wystąpić nudności i zawroty głowy. Co jest raczej normalne, w końcu to środek psychoaktywny jakby nie patrzeć.

Podsumowując

Marihuana to lek, a każdy lek może mieć swoje skutki uboczne. Marihuana rekreacyjna, czy medyczna – każda ma swoje wady i zalety. Mniej wad w medycznej ale to przez jeden dość logiczny czynnik, jest pod opieką ludzi, którzy się na tym znają. Z tą ulic może być różnie. W każdym razie, skutki uboczne występują rzadko, szczególnie te groźniejsze.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze