Strona główna Ciekawostki Najgroźniejsze narkotyki na świecie

Najgroźniejsze narkotyki na świecie

0
1078

Fentanyl – 50x mocniejszy od heroiny.

Jeden z najbardziej niebezpiecznych środków, które do dzisiaj są stosowane w medycynie. 70% operacji w USA jest przeprowadzane pod wpływem Fentanylu. Fentanyl to bardzo silny lek przeciwbólowy, 50x mocniejszy od Heroiny. Śmiertelna dawka to zaledwie 2mg. Można porównać dawkę do monety ze zdjęcia.

fentanyl

Narkotyk jest trudno dostępny i oczywiście nielegalny. Powoduje błogostan, znieczulenie, rozluźnienie mięśni, czasem halucynacje, senność oraz euforię. Najwięcej zgonów między innymi w Ameryce jest spowodowane właśnie przedawkowaniem tego „leku”.

Skopolamina – inaczej „oddech diabła”

Wiele legend sprawiło, że narkotyk ten został nazwany oddechem diabła. Podobno ludzie pod wpływem tej substancji mieli oddawać wszystko co cenne, dobrowolnie. Po dziś dzień w Kolumbii przestrzega się ludzi przed atakami skopolaminą. Narkotyk jest bezwonny i bezsmakowy, co sprawia, że bez odpowiednich badań naprawdę ciężko go wykryć.

Mimo tego, że jest bardzo silnym narkotykiem, do dziś jest stosowana w medycynie jako „lek” wykorzystywany przed narkozą by uniknąć ewentualnej arytmii serca podczas operacji. Podawana w małych dawkach sprawdza się na uspokojenie, chorobę lokomocyjną. Może powodować senność oraz otępienie. 0.33 mg to górna granica jaką jest w stanie przyjąć człowiek nie odczuwając żadnych uszczerbków na zdrowiu, jednak nigdy nie wiadomo.

Heroina – uzależniające, zło wcielone

Heroina często przewija się w serialach czy filmach, dość często jest również porównaniem w utworach artystów. Jest chyba najbardziej uzależniającym narkotykiem w świecie i do tego jednym z najbardziej wyniszczających organizm i relacje międzyludzkie. Osoby uzależnione od heroiny są w jakimś stopniu odklejeni od rzeczywistości, jedyne co ich interesuje to zdobycie funduszy na towar i ruszenie do dilera.

Najgorsze w heroinie jest to, że nawet jedna dawka może spowodować uzależnienie, a odstawienie heroiny może spowodować nawet śmierć… Osoby uzależnione, które chcą przejść na odwyk zmagają się z takimi problemami jak bóle kości (przypominające ich łamanie) biegunki, drgawki, wymioty i wiele innych. Heroina wprowadza użytkownika w stan błogostanu, usuwa jakiekolwiek myśli o tym, że istnieje zło. Co ciekawe heroina była kiedyś legalna, a do dzisiaj można kupić ją jako lek przeciwbólowy w Wielkiej Brytanii.

heroina czyli zło wcielone

Karfentanyl – 10.000 silniejszy od morfiny

O tym niestety jest mało informacji, może przez siłę tego środka, nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby tego spróbować chyba, że liczy na szybkie samobójstwo. Ciekawostką jest, że do dzisiaj wytworzono tego narkotyku tylko 19 gram! Z reguł używa się do znieczulania dużych zwierząt, zapewne słoni, żyraf itp…

Flakka – The Walking Dead in Real Life

Flakka – czyli jak zyskać darmowy kurs po rzece w łódce Charona. Ten narkotyk wyniszcza organizm i przede wszystkim umysł. Ludzie pod wpływem tego narkotyku szaleją, są nienaturalnie silni oraz nie kontrolują swoich zachowań pod żadnym względem. Czemu darmowy kurs? Bo działka tego ścierwa kosztuje zaledwie 5 dolarów, za 5 dolarów możesz stracić życie i trafić na YouTube, ciekawe prawda? 🙂 W Polsce również jest, lub był ten narkotyk, póki co media ucichły na temat tejże substancji, mam nadzieję, że zniknęła lub znika z rynku. Na dole przykład zachowania po Flacce.

Metamfetamina

Pochodna amfetaminy, narkotyk który zyskał niesamowitą popularność na przestrzeni ostatnich lat. Występował w serialu Breaking Bad, gdzie nauczyciel chemii Walter White zaczyna produkować metamfetamine wraz ze swoim wspólnikiem Pinkmanem. Produkcja metamfetaminy jest bardzo prosta, można ją produkować w domu bez żadnych przeszkód. W Ameryce stosuje się ją do leczenia otyłości oraz ADHD.

W celach rekreacyjnych stwarza wielkie ryzyko dla zdrowia. Działa pobudzająco, stymulująco. Pobudza w człowieku agresję oraz stany manii. Można robić coś bezcelowo przez kilka godzin będąc pod wpływem metamfetaminy. Wiele uzależnionych osób ma zniszczoną skórę oraz rozpadające się zęby.

Metamfetamina

Nie bierzcie żadnej z tych rzeczy! Nawet tylko na „spróbę”. Nie warto w to iść, każdy z tych narkotyków jest silnie uzależniający i każdy może przyczynić się do szybkiej śmierci.

BRAK KOMENTARZY