spot_img

Jakie bongo wybrać? Bongo akrylowe czy bongo szklane?

Czy to z jakiego materiału palisz ma znaczenie? Pewnie, że ma i to dość duże. Każdy materiał oddaje inaczej smak suszu. Bongo metalowe w tym przypadku jest chyba najgorsze. Najprzyjemniejsza doznania za to miałem z bonga bambusowego. Mimo wszystko, dzisiaj zajmiemy się tym, które z tych dwóch bongosów jest lepsze – bongo akrylowe, czy bongo szklane.

Bongo szklane czy akrylowe, które jest lepsze?

Główną zaletą bonga szklanego jest przede wszystkim szkło. Szkło jest jednym z lepszych materiałów jeśli chodzi o oddawanie smaku zioła. Do tego szkło jest lepszym izolatorem, w takim przypadku kostki lodu dodadzą znacznie lepszego efektu niż w przypadku bonga akrylowego. Również ma to znaczenie w przypadku ciepła, przykładowo w bongosach do dabu. I tu jest pewien mankament, który sprawia, że akrylówki przegrywają i dostają na twarz K.O.

Z bonga akrylowego nigdy nie użyjesz wosku, chyba że będziesz miał szklane wstawki, czyli w sumie cały cybuch, a w bongach akrylowych zazwyczaj dostajesz cybuch plastikowy, z metalową „miseczką” na marihuanę.

Bonga szklane również łatwiej czyścić, bo są odporne na wszelkie środki czystości. Bongo szklane bez problemu wyczyścisz alkoholem izopropylowym lub innymi środkami, którymi nie wyczyścisz bonga akrylowego. Dodatkowo w bongach szklanych częściej spotkasz filtracje niż w bongach akrylowych.

Jedyną i najbardziej dokuczliwą wadą bongosów szklanych jest ich największa zaleta, czyli szkło. Szkło nie jest super wytrzymałe i przy upadku może się zbić. Cena tez robi swoje, bo dobre bongo szklane kosztuje trochę sianka, ale za to bongo akrylowe podobnej wielkości co bongo szklane, bez żadnych dodatków, jak filtrację czy przejściówki – jest w takiej samej cenie, a nawet czasem droższe od szklanego.

Bonga akrylowe wypadają więc średnio na tle bongosów szklanych, jednak często są wybierane z jednego bardzo prostego powodu – trudniej je stłuc niż szklane. Dlatego właśnie ludzie kupują bonga akrylowe jako zapasówki, lub takie, które można wziąć ze sobą na imprezę i nie martwić się o to, czy zostanie zbite.

Ale tak szczerze zastanówmy się czy bongo szklane to aż taka katorga jeśli chodzi o zabranie go na imprezę? No nie sądzę, przecież bongiem się nie rzuca podczas palenia, chyba że chodzi o przypadkowe zrzucenie go ze stołu, wtedy gorzej wypada bongo szklane od bonga akrylowego. Czy bongo akrylowe może się stopić? Tak i wtedy jest do wyrzucenia, chyba nikt nie chciałby ryzykować paleniem plastiku i wdychaniem tego dymu do płuc. Tu znów wygrywa bongo szklane, bo takowe ci się nie stopi, ani nie spali.

Podsumowując

Bonga szklane są lepsze i jest to fakt, który ciężko obalić. Akrylowe wygrywają jedynie pod względem wytrzymałości. Reszta niestety nie jest na plus, ale da się palić z bonga akrylowego i nie jest to nieprzyjemne uczucie. Nie mówię byście nie kupowali bongosów akrylowych, każdy wybiera sam z czego chce palić, jednak gdybym stanął przed wyborem, wybierałbym bongo szklane, a akrylowe wziął jako bongo zapasowe.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze