spot_img

Czy marihuana to narkotyk?

Uwaga, to temat, który powoduje bardzo wiele kłótni na grupach do walenia wiader XD. Nie no a tak szczerze, to faktycznie temat, który potrafi wywołać wielką aferę i nie tylko na grupkach o tematyce konopnej.

Fakty zaraz, ale gdy dojdzie do takiej kłótni to ludzie dzielą się na dwie grupy i nie ma między nimi pośredniej. Są ci którzy uważają, że marihuana narkotykiem nie jest i ci, którzy uważają, że marihuana narkotykiem jest. No i są ci, którzy rację mają i ci którzy jej nie mają. Przyszedłeś tutaj i dostaniesz rzetelne informacje. Nie będę nikogo obrażał i nie będę nikomu nic wmawiał.

Zaczynajmy…

Odpowiedź na pytanie „Czy marihuana jest narkotykiem?” brzmi…

Według prawa i medycyny tak.

Jeśli chodzi o medycynę to: Wszystkie środki, które działają nasennie są narkotykami.

Według prawa: Wszystkie środki, które są nielegalne są narkotykami.

Ale jak jest naprawdę?

Tak naprawdę wszystko co wpływa na psychikę człowieka jest narkotykiem. Alkohol jest również narkotykiem. W Polsce sprzedaż alkoholu jest legalna, ale to nie oznacza, że nim nie jest. Co ciekawe w 2020 WHO uznało, że marihuana posiada działanie lecznicze, czyli jesteśmy trochę bardziej przy tym, że jednak nie jest narkotykiem, ale… Marihuana jest narkotykiem.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, że leczy, czy pomaga w wielu aspektach życia, działanie marihuany nadal jest psychoaktywne i nadal jest uznawana jako narkotyk. Tylko, że została określona jako ten, który wywołuje mniej szkód w organizmie. Zawsze coś.

Jeśli chodzi o wykresy i dane, to zaraz je przedstawię. Chciałbym pokazać szkodliwość substancji zawartych w narkotykach i to, które są najniebezpieczniejsze.

Szkodliwość marihuany, wykres narkotyków

Podsumowanie

Jak widzisz, marihuana uzależnia. Nie tak jak alkohol, bo po alkoholu może wystąpić uzależnienie psychiczne i fizyczne ale to nie znaczy, że marihuana nie uzależnia. O tym, czy można się uzależnić od marihuany pisałem tutaj.

W każdym bądź razie, marihuana jest narkotykiem, póki będzie wykazywać działanie psychoaktywne, a to raczej nigdy się nie zmieni. Gdyby kiedykolwiek WHO stwierdziło, że nie jest już narkotykiem, to raczej większość z powyższego okresu musiałaby zostać wykreślona z listy narkotyków.

Podobne artykuły

Komentarze

Najpopularniejsze